Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نانوای فرانسوی در اعتراض به حکم اخراج کارآموز آفریقایی‌اش اعتصاب غذا کرد

مالک نانوایی در بزانسون که اعتصاب غذا کرده است.
مالک نانوایی در بزانسون که اعتصاب غذا کرده است. Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از نیما قدکپور
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک نانوای فرانسوی اهل شهر بزانسون در اعتراض به حکم دولت فرانسه در رابطه با اخراج کارآموزش از خاک این کشور دست به اعتصاب غذا زد.

آگهی

استفان راوالسی، نانوای فرانسوی در شهر بزانسون از یکشنبه گذشته در اعتراض به حکم وزارت کشور این کشور مبنی بر اخراج کارگر افریقایی خود دست به اعتصاب غذا زده است.

لیه فواد ترائوره، کارآموز هجده ساله نانوایی بدلیل اقامت غیرقانونی، بدستور دولت فرانسه باید خاک این کشور را ترک کند.

اما مالک نانوایی می گوید:‌ «مگر از روی نعش من رد شوید تا اجازه دهم کارآموز توانا و کارگر نانوایی بی‌دلیل به گینه بازگردانده شود.»‌

اعتراض این نانوای فرانسوی باعث شد تا شهردار بزانسون، آن وینیو، هم با ارسال نامه‌ای به جرار درمنن، وزیر کشور از او بخواهد تا وضعیت این کارگر نانوایی هرچه سریعتر بررسی شود تا فواد ترائوره بتواند در فرانسه زندگی کند.

در نامه شهردار که از حزب سبزهای فرانسه است می خوانیم:‌ «‌جای تاسف و اندوه است که ما جوانی را که به یک نانوای شایسته تبدیل شده بی دلیل از خاک فرانسه اخراج کنیم. دولت فرانسه باید چشم‌هایش را به‌روی واقعیت باز کند و ببیند که جوانان مهاجر در کشور ما با چه سدهای غیرشکستنی روبرو هستند.»‌

مالک نانوایی هم که اعتصاب غذایش تیتر اول رسانه‌ها شده، به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت:‌ «در تنور من یک جای ثابت برای فواد وجود دارد. ۵۰ ساله هستم و تا امروز سه بار با عفونت و آمبولی شدید ریه روبرو شده‌ام و پزشکم مرا از هرگونه اعتصاب غذا برحذر داشته است. اما اهمیتی ندارد اعتصاب می‌کنم چرا که می‌دانم طرف حق ایستاده‌ام.»

استفان راواسلی نزدیک به دو سال است که فواد را به عنوان کارگر در نانوایی خود استخدام کرده است.

این فرانسوی می‌گوید رفتار جوان گینه‌ای برای تمام کارکنان نانوایی نمونه است.

فواد ترائوره از ماه نوامبر وارد هجده سالگی شده است. او که بصورت غیرقانونی و با قایق‌های قاچاقچیان در نوجوانی وارد فرانسه شد از ماه نوامبر اخطاریه مبنی بر اخراجش دریافت کرد.

بر اساس قوانین مهاجرتی فرانسه، پناهجویانی که زیر سن قانونی وارد این کشور می‌شوند تا زمانی که به هجده سال نرسیده‌اند اجازه دارند در این کشور اقامت داشته باشند. از هجده سالگی به بعد حق اقامت از آنها گرفته و اخراج می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلخ و شیرین مهاجرت یک خانواده عراقی؛ از بغداد تا دایفن هلند

اتحادیه اروپا شش میلیارد یورو برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی به ترکیه پرداخت کرد

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند