Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فون درلاین خطاب به رهبران مجارستان و لهستان: بودجه اتحادیه اروپا را فورا آزاد کنید

اورزولا فون درلاین
اورزولا فون درلاین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس کمیسیون اروپا از رهبران مجارستان و لهستان خواست تا هرچه سریعتر وتوی بودجه اتحادیه اروپا را متوقف کرده و شکایات خود در رابطه با حاکمیت قانون را به « دیوان عدالت اروپا» بسپارند.

آگهی

اورزولا فون درلاین با صراحت از رهبران مجارستان و لهستان خواست دست از وتوی بودجه اتحادیه اروپا بردارند. رئیس آلمانی کمیسیون اروپا تاکیدکرد «اگر این کشورها مشکلی با قانون مشروط کردن بودجه اتحادیه اروپا و حاکمیت قانون دارند، بهتر است شکایات خود را به دادگاه ببرند و دست از مسدود کردن بودجه اتحادیه اروپا بردارند.»

مجارستان و لهستان و اسلوونی، سه عضو اتحادیه اروپا در اعتراض به قانون پیشنهادی پارلمان اروپا مبنی بر مشروط کردن تخصیص بودجه اتحادیه اروپا به حاکمیت قانون، نزدیک به ده روز است که بسته مالی حمایتی بهبود کوووید۱۹ و همزمان بودجه بلندمدت اتحادیه اروپا را وتو کرده اند تا هیچکدام از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در اوج اثرات مخرب اقتصادی شیوع ویروس کرونا از این بسته های مالی بهره نبرند.

رهبران اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه بر سر یک بسته تاریخی بودجه ۱.۸ تریلیون یورویی و بسته مالی بهبود ویروس کرونا توافق کرده بودند.

فن در لاین در سخنان خود تصریح کرد که «اگر لهستان و مجارستان فکرمی کنند این اقدام، مشروط کردن تخصیص بودجه به حاکمیت قانون، غیرقانونی است ، باید موضوع را به دیوان عدالت اتحادیه اروپا بکشند.» به گفته خانم فون درلاین دیوان عدالت اتحادیه اروپا «مکانی است که اختلاف نظرها در مورد متون قانونگذاری حل و فصل می شود و نمی توان به عنوان انتقام، هزینه میلیون ها میلیون شهروند اروپایی که فوراً منتظر کمکهای مالی هستند را مسدود و متوقف کرد.»

استقلال دادگستری، رسانه های آزاد و احترام به منشور حقوق بشر اتحادیه اروپا از جمله مفاد تشکیل دهنده «حاکمیت قانون» هستند. لهستان و مجارستان بارها در سال های اخیر بدلیل نقض حقوق بشر و قوانین دموکراتیک تحت فشار و انتقاد اتحادیه اروپا قرارگرفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان خواستار لغو حق وتو برای تصمیم‌گیری‌ها در اتحادیه اروپا شد

بلومبرگ: اتحادیه اروپا برای مقابله با وتوی لهستان و مجارستان به بودجه کرونا متوسل می‌شود

توافق کشورهای عضو «آسه‌آن» و اتحادیه اروپا بر همکاری‌های استراتژیک