Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کابوس سیب‌زمینی‌کاران و آبجوسازان: با محصولات فاسد شده دوران قرنطینه چه کنیم؟

کابوس سیب‌زمینی‌کاران و آبجوسازان: با محصولات فاسد شده دوران قرنطینه چه کنیم؟
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو ماه پس از تعطیلی بارها، کافه‌ها و رستوران‌ها در فرانسه، نگرانی سیب‌زمینی‌کاران و آبجوسازان از سرنوشت محصولات در حال فاسد شدن به یک کابوس تمام عیار بدل شده است.

آگهی

دو ماه پس از تعطیلی بارها، کافه‌ها و رستوران‌ها در فرانسه، نگرانی سیب ‌زمینی‌کاران و آبجوسازان از سرنوشت محصولات در حال فاسد شدن به یک کابوس تمام عیار بدل شده است.

ژان پُل دوشِر، کشاورز ساکن کُمین در نزدیکی مرز بلژیک به یورونیوز می‌گوید که تاکنون ۳۰۰ تن از محصول سیب زمینی خود به ارزش ۴۵ هزار یورو را به دلیل فسد شدن در انبار از دست داده است.

مصرف عمده سیب زمینی در فرانسه به صورت سرخ کرده در رستوران‌ها، کافه‌ها و بارها صورت می‌گرفت ولی ادامه تعطیلی آنها چشم‌انداز سال زراعی ۲۰۲۰ را برای سیب ‌زمینی‌کاران تیره و تار کرده است.

برنارد اَشل، سخنگوی اتحادیه سیب‌ زمینی‌کاران فرانسه، پیش‌بینی می‌کند که مجموع صنایع وابسته به سیب زمینی تاکنون حدود ۲۰۰ میلیون یورو از درآمد خود را به دلیل تعطیلی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا از دست داده است. او معتقد است که دولت فرانسه باید حداقل ۳۵ میلیون یورو به این صنعت کمک کند تا بتواند زیان خود را پوشش دهد.

ژان کریستف-کامبیر از تولیدکنندگان آبجو در شمال شرقی فرانسه نیز می‌گوید، هیچ وقت باورم نمی‌شد، روزی می‌رسد که انبارم مملو از ۶ هزار لیتر از آبجو باشد و شب و روز به این فکر کنم که در صورت ادامه تعطیلی‌ها با این همه آبجوی در حال فاسد شدن چه کنم.

او می‌گوید که طی دو ماه گذشته حتی یک بشکه هم آبجو نفروخته است و این که این وضع تا اوت ادامه پیدا کند مثل یک کابوس است.

البته ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه روز پنج‌شنبه به مردم این کشور وعده داد که دولت او فرمان بازگشایی رستوران‌ها را از اوایل ماه ژوئن در مناطق سبز و عاری از خطر شیوع شتابان ویروس کرونا صادر خواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت دولت فرانسه از مدیران شرکت‌ها؛ تشکیل دوره‌های روان درمانی

رشد قدرت‌های اروپایی متوقف شد؛ اعلام وضعیت قرمز اقتصادی در آلمان و فرانسه

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند