Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استعفای یک مقام عالیرتبه اتحادیه اروپا در انتقاد به ناکارآمدی این نهاد در مبارزه علیه کرونا

استعفای یک مقام عالیرتبه اتحادیه اروپا در انتقاد به ناکارآمدی این نهاد در مبارزه علیه کرونا
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روزنامه فایننشنال تایمز ادعا می کند رئیس بخش پژوهش های شورای اروپایی بدلیل ناکارآمدی اتحادیه اروپا در مبارزه علیه ویروس کرونا استعفاداده است.

آگهی

مائورو فراری، رئیس بخش پژوهش شورای اتحادیه اروپا از مقام خود استعفاکرد.

کناره گیری این محقق ایتالیایی در اوج شیوع ویروس کرونا خبرسازشده است. در حالی که او با تیم جدید شورای اروپایی به رهبری شارل میشل کارش را تنها از ماه ژانویه گذشته آغاز کرده بود.

روزنامه فایننشنال تایمز ادعا می کند دلیل استعفای این مقام ارشد اروپایی «ناکارآمدی و افسوس از عدم پاسخگویی اتحادیه اروپا» در قبال شیوع ویروس کرونا در قاره سبز است.

اتحادیه اروپا در هفته‌های اخیر به کانون اصلی شیوع ویروس کرونا تبدیل شده و ایتالیا، اسپانیا و فرانسه در میان پنج کشور جهان هستند که بیشترین قربانی را در پی بیماری کووید-۱۹ دارند. نزدیک به دو سوم از قربانیان کرونا را امروز اروپایی‌ها تشکیل می دهند.

با ادعای فایننشنال تایمز آقای فراری بیشترین انتقاد را از سیاست‌های بوروکراتیک و موانعی که نهادهای اروپایی بر سر راه برنامه‌های تیم وی گذاشته اند، داشته است.

این روزنامه می گوید در نامه استعفای فراری آمده است: « دیگر نمی توانم، ناکارآمدی‌ها فراوان هستند و دیگر اعتقادی به ساختارهای اتحادیه اروپا ندارم.»

بخش پژوهش و تحقیقات شورای اروپایی در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده است. شورای اروپایی یکی از سه نهاد مهم اتحادیه اروپاست. دو نهاد دیگر یکی قانون گذاری، پارلمان اروپا و بخش اجرایی، کمیسیون اروپا هستند. شورای اروپایی نقش هماهنگی بین دولتهای ۲۷ کشور عضو و اتحادیه اروپا را دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمیسر تجارت اتحادیه اروپا به دلیل رعایت نکردن مقررات بهداشتی استعفا داد

هفتادمین سالگرد تشکیل شورای اروپا؛ وظیفه این شورا چیست؟

اعلام جشن سوسیالیست‌ها؛ حزب راست افراطی «وُکس» اسپانیا از دولت‌های ائتلافی ۵ منطقه کناره‌گیری کرد