شیوع کرونا در جهان؛ تعداد جانباختگان در آمریکا از ۱۳ هزار نفر گذشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شیوع کرونا در جهان؛ تعداد جانباختگان در آمریکا از ۱۳ هزار نفر گذشت
Copyright  AFP

شمار مبتلایان به ویروس مرگبار کرونا در جهان در حالی از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر فراتر رفته است که افزون بر ۴۰۰ هزار نفر آنها ساکن ایالات متحده و حدود ۷۰۰ هزار نفر آنها نیز شهروندان کشورهای اروپایی هستند.

همزمان با ادامه شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار قربانیان آن در اروپا دولت‌ها قوانین سختگیرانه‌تری برای محدود کردن آمد و شد مردم در کشور وضع کردند.

آخرین اخبار و آمارها از شیوع ویروس جدید کرونا در روز چهارشنبه هشتم آوریل (۲۰ فروردین) را می توانید در این صفحه دنبال کنید.

08.04.2020
21:31

تلفات کرونا در اروپا؛ مرگ بیش از ۶۰ هزار نفر در کمتر از دو ماه

 
بنا بر اعلام خبرگزاری فرانسه شیوع کرونا در مجموع باعث جان باختن بیش از ۶۰ هزار نفر در اروپا شده است.
به عبارت دیگر آمار بیش از ۷۰ درصد از قربانیان ویروس کرونا در سراسر جهان، در قاره سبز به ثبت رسیده است.
شمار کل قربانیان ویروس کرونا در این قاره تا عصر چهارشنبه ۶۰ هزار و ۳۲۵ نفر بوده است.
ایتالیا و اسپانیا بیشترین آسیب را از شیوع کرونا دیدند و پس از آنها نیز فرانسه و بریتانیا بیشتر شمار جان باختگان را ثبت کردند.
08.04.2020
21:15

فنلاند: ۲ میلیون ماسک خریداری شده از چین برای استفاده در بیمارستان‌ها مناسب نیستند

دولت فنلاند که به تازگی ۲ میلیون ماسک از چین خریده است، می‌گوید که این ماسک‌ها در بیمارستان‌ها قابل استفاده نیستند.

به گفته مقامات فنلاند، این ماسکها استانداردهای لازم برای مقابله با ویروس کرونا را در محیط‌های پزشکی و بیمارستانی ندارند.

پیش از این اسپانیا، هلند، ترکیه و استرالیا نیز اعلام کرده بودند که ماسکهای خریداری شده از چین را به دلیل کیفیت پایین آنها برگردانده‌اند.

بیشتر بخوانید: پزشکان چک: نزدیک به ۸۰ درصد از کیت‌های چینی تست کرونا درست کار نمی‌کنند

08.04.2020
20:49

تصمیم رئیس جمهور فرانسه برای تمدید قرنطینۀ سراسری در این کشور

دفتر ریاست جمهوری فرانسه عصر چهارشنبه اعلام کرد که قرنطینه سراسری این کشور که تا چهارشنبه آینده ۱۵ آوریل ادامه دارد، بار دیگر تمدید خواهد شد.

بنا بر اعلام کاخ الیزه قرار است امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه دوشنبه آینده در جریان یک گفتگوی تلویزیونی با مردم این کشور، تمدید مدت قرنطینه را اعلام کند و تصمیمات جدید دولتی برای مبارزه با قرنطینه را نیز به اطلاع همگان برساند.

   

08.04.2020
20:09

 تعداد جانباختگان در آمریکا از ۱۳ هزار نفر گذشت

تعداد افراد جانباختگان مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا از ۱۳ هزار نفر فراتر رفت. به گفته مقامات آمریکا بیش از ۴۰۰ هزار نفر در این کشور به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. 
 همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷۹ نفر تنها در ایالت نیویورک جان‌ باخته‌اند.  
08.04.2020
18:13

۹۳۸ نفر در یک شبانه روز در بریتانیا به علت ابتلا به کرونا جان باختند

به گفته وزارت بهداشت بریتانیا در ۲۴ ساعت گذشته ۹۳۸ نفر در این کشور به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. این بیشترین آمار قربانیان ویروس کرونا در یک شبانه روز در بریتانیاست. 

به این ترتیب از زمان شیوع ویروس کرونا در بریتانیا تا کنون بیش از ۷ هزار نفر جان باخته‌اند. 

08.04.2020
14:03

بوریس جانسون در بخش مراقبت‌های ویژه می‌ماند

شبکه اسکای نیوز در خبری فوری اعلام کرد بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه می‌ماند. اسکای نیوز به نقل از مقام‌های آگاه گزارش کرده بدن آقای جانسون به درمان‌ها واکنش مثبت نشان می‌دهد.
08.04.2020
13:58

ثبت ۷۰ مرگ جدید در اسکاتلند

نیکول استورژن، وزیر اول اسکاتلند اعلام کرد در بیست و چهار ساعت گذشته در این کشور ۷۰ مورد جدید مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ثبت شده است. 
08.04.2020
13:15

سازمان جهانی بهداشت: وقت کاهش مقررات سخت‌گیرانه در اروپا نرسیده است

بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه اعلام کرد با وجود مشاهده مواردی از سیر رو به نزول شیوع ویروس کرونا در برخی کشورهای اروپایی، هنوز زمان کاهش مقررات سخت‌گیرانه فرا نرسیده است. 
در روزهای گذشته سیر صعودی آمار مرگ و میر و ابتلا در ایتالیا و اسپانیا با شتاب کمتری ادامه یافت. با این حال شمار قربانیان در اسپانیا در دو روز گذشته بار دیگر افزایش یافت.
08.04.2020
13:03

شناسایی ۱۹۹۷بیمار جدید در ایران؛ ثبت ۱۲۱ قربانی در ۲۴ ساعت گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی ۱۹۹۷ بیمار جدید و ثبت ۱۲۱ قربانی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. به این ترتیب مجموع بیماران کووید-۱۹شناسایی و ثبت شده در ایران به ۶۴۵۸۶ نفر رسید. بنابر آمار رسمی تا کنون۳۹۹۳ نفر از بیماران، جان خود را از دست داده اند.

08.04.2020
13:03

افزایش مجدد شمار قربانیان در اسپانیا؛ ۷۵۷ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته جان باختند

مقام‌های بهداشتی دولت اسپانیا اعلام کردند در شبانه روز گذشته ۴۷۴۸ مورد جدید ابتلا و ۷۵۷ مرگ دیگر ناشی از بیماری کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.

به این ترتیب پس از یک دوره کوتاه کند شدن شیب صعودی شمار قربانیان، اسپانیا برای دومین روز متوالی بار دیگر شاهد افزایش شمار قربانیان بیماری بود.

اسپانیا با ۱۴۶ هزار و ۶۹۰ مبتلا به ویروس کرونا، پس از ایالات متحده آمریکا بیشترین شمار بیمار کووید-۱۹ را دارد. تاکنون در این کشور ۱۴۵۵۵ نفر بر اثر ابتلای به این بیماری جان خود را از دست داده اند. از میان بیماران ثبت شده، ۴۸ هزار و ۲۱ نفر بهبود یافته اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید