Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رومانی؛ تهدید نژادپرستانه صدها روستایی علیه دو کارگر خارجی

سریلانکا
سریلانکا Copyright کارگران
Copyright کارگران
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شعارهای نژادپرستانه و تجمع صدها ساکن روستایی در مرکز رومانی علیه دو کارگر سریلانکایی مشغول در یک نانوایی در سطح داخلی جنجال برانگیز شد و بار دیگر نگرانی ها از گسترش نژادپرستی در شرق اروپا را زنده کرد.

آگهی

تهدید و سردادن شعارهای نژادپرستانه علیه دو کارگر سریلانکایی مشغول بکار در رومانی جنجال برانگیزشده است.

نزدیک به ۳۵۰ روستایی در روستای دیترو، در مرکز رومانی، علیه این دو سریلانکایی تجمع برپاکردند و تهدیدها در حدی بود که کار مقامات محلی و پلیس نیز به این روستا باز شد.

این در حالی است این دو کارگر بصورت قانونی در این نانوایی استخدام شده بودند اما برخی از ۵ هزار ساکن این روستا نگرانند که با ورود آنها پای دیگر مهاجران نیز به این منطقه بازشود.

یک زن محلی در مصاحبه با رسانه ها می گوید: «تصور کنید کارآفرینان در منطقه ما ۶ کارگر خارجی استخدام کرده اند، بعد از گذشت دو سال این شش نفر خانواده خود را به اینجا می آورند و پس از چهار یا پنج سال خود را در محاصره سیاه پوستان خواهیم دید.»

وی به خبرنگاران گفت که ما در حال حاضر از این دو مرد نمی ترسیم از عواقب آن واهمه داریم.

این در حالی است که نماینده منتخب این منطقه در پارلمان رومانی می گوید این تجمع هیچ بار نژادپرستانه ای نداشته است.

بنه شاندور، نماینده حزب اتحاد دموکراتیک مجارهای ساکن رومانی توصیف های رسانه ای از این تجمع را انکار کرد. وی به خبرنگاران گفت در این تجمع هیچ نشانه ای دال بر نژادپرستی ندیده است. به گفته این رومانیایی مجارتبار ماجرا به دعوای بین صاحب نانوایی و افراد محلی باز می گردد. یکی از ساکنان روستا در همین زمینه گفته صاحب نانوایی کارگران خارجی را ترجیح می دهد چرا که پول کمتری به آنها می پردازد و همه آنها بیش از حدظرفیت کار می کنند. گاهی اوقات ۲۴ ساعت بصورت شبانه روزی کار می کنند.

شورای ملی مبارزه با تبعیض در رومانی جلسه ای برای مقابله با این تجمع برگزارکرده است. سفارت سریلانکا در بخارست نیز با نانوایی تماس گرفت تا وضعیت زندگی این دو کارگر در این منطقه را بررسی کرده و به آنها کمک کنسولی ارائه دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر سابق و دختر رئیس جمهوری پیشین رومانی به زندان محکوم شدند

پیروزی مجدد یوهانیس در انتخابات ریاست جمهوری رومانی

آدم ربایی در رومانی؛ وزیر آموزش به دلیل اظهار نظرهای «کاملا نادرست» برکنار شد