انتقادها از محل سکونت رئیس آینده کمیسیون اروپا در بروکسل

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
انتقادها از محل سکونت رئیس آینده کمیسیون اروپا در بروکسل

اورسولا فون در لی ین، رئیس آتی کمیسیون اروپا که قرار است از اول نوامبر برمسند ریاست در بروکسل بنشیند پیش از آغاز کار خود آپارتمان کوچکی را در کنار دفتر خود در ساختمان کمیسیون انتخاب کرده است، تا در آنجا زندگی کند.

او می‌گوید به‌دلیل تعهدی که به کار خود دارد و مشغله فراوان، ترجیح می‌دهد در کنار دفتر خود زندگی کند. این دفتر در ساختمان مشهور کمیسیون اروپا مشهور به برلمون، و در طبقه سیزدهم آن قرارخواهد داشت. نزدیکان وی تایید کردند که محل زندگی فون در لای ین آپارتمانی به مساحت ۲۵ مترمربع خواهد بود.

رئیس آتی کمیسیون اروپا منزل مسکونی خود را در شهر هانوفر آلمان حفظ می‌کند. به گفته نزدیکان وی، فون در لای ین ترجیح می‌دهد در مکانی نزدیک به محل کار خود زندگی کند تا گرفتار ترافیک بروکسل نشود. این انتخاب رئیس کمیسیون اروپا برای بسیاری از نهادهای حامی قوانین کار و اتحادیه‌های کارگری در اروپا غیر قابل قبول است.

استرلینچ، دبیرکل فدراسیون اتحادیه های کارگری اروپا می‌گوید: «شما نباید در اولین ساعات صبح و یا شب دیر وقت در محل کار خود بمانید. شما نباید صبح زود و یا شب‌ها به تلفن و ایمیل‌ها پاسخ دهید. این کاری که خانم فون درلای ین می‌کند پیام بسیار ترسناکی دارد. او می‌گوید برای موفقیت می‌خواهد هر ساعت در سرکار حاضر باشد. در حالی که او الهام بخش بسیاری از اروپایی‌ها خصوصا زنانی است که مادر هستند و حرفه مهمی هم دارند و می‌خواهند در زندگی موفق باشند.»

ژان کلود یونکر، رئیس کنونی کمیسیون اروپا هم خانه خود در لوکزامبورگ را حفظ در بروکسل یک اتاق ۵۰ متری در یک هتل-آپارتمان اجاره کرده است. اجاره ماهانه این آپارتمان ۳۲۵۰ یورو است. حقوق پایه رئیس کمیسیون اروپا ماهانه در حدود ۲۲ هزار یورو است. که به آن پاداش های مختلفی نیز افزوده می شود.