Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شمار زنان و مردان در ترکیب آتی کمیسیون اروپا تقریبا برابر است

شمار زنان و مردان در ترکیب آتی کمیسیون اروپا تقریبا برابر است
Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از مجموع ۲۶ نفری که او برای تشکیل کمیسیون تحت ریاست خود به پارلمان اروپا معرفی کرده، ۱۳ نفر زن و ۱۴ نفر مرد هستند.

آگهی

با معرفی آخرین نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ترکیب آتی کمیسیون اروپا، فهرست پیشنهادی اورزولا فن در لا‌ین برای این کمیسیون تکمیل شد.

نکته قابل توجه در این فهرست که روز دوشنبه ۱۸ شهریور اعلام شد، شمار تقریبا برابر زنان و مردان است. فن در لاین که به زودی کار خود را به عنوان رئیس کمیسون اروپا آغاز می‌کند، نخستین زنی است که به این مقام می‌رسد. از مجموع ۲۶ نفری که او برای تشکیل کمیسیون تحت ریاست خود به پارلمان اروپا معرفی کرده، ۱۳ نفر زن و ۱۴ نفر مرد هستند. به جز بریتانیا که به زودی از اتحادیه اروپا خارج می‌شود، هر کشور عضو اتحادیه یک نماینده در ترکیب کمیسیون دارد.

رئیس کنونی کمیسیون اروپا یعنی ژان کلود یونکر نیز همواره بر دغدغه برابری جنسیتی در ترکیب اعضا کمیسیون تأکید داشته و تلاش کرده بود تا زنان بیشتری را در ترکیب این نهاد اروپایی جای دهد. با این حال تنها ۹ نفر از کمیسیون تحت ریاست او را زنان تشکیل می‌دهند و ۱۹ تن دیگر از آنها مرد هستند.

قرار است خانم فن در لاین روز سه‌شنبه ترکیب اعلام شده برای کمیسیون را رسما به پارلمان اروپا اعلام کند. نمایندگان پارلمان اروپا نیز قرار است در نشست روزهای هشتم و شانزدهم مهر خود به اعضای پیشنهادی کمیسیون رأی بدهند. البته معلوم نیست ترکیب پیشنهاد شده به طور مامل مورد تأیید پارلمان اروپا قرار بگیرد زیرا رد کردن اعضای پیشنهادی کمیسیون به دست نمایندگان اروپایی بی‌پیشینه نیست.

اعضای نهایی کمیسیون روز سه‌شنبه ۳۰ مهر به صورت رسمی در نشست پارلمان اروپا در استراسبورگ معرفی شده و از روز ۱۰ آبان (۱ نوامبر) کار خود را آغاز خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقادها از محل سکونت رئیس آینده کمیسیون اروپا در بروکسل

نامزد ریاست کمیسیون اروپا: آماده ام برکسیت را به تعویق بیاندازم

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند