Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نامزد ریاست کمیسیون اروپا: آماده ام برکسیت را به تعویق بیاندازم

اورزولا فن در لاین، نامزد ریاست کمیسیون اروپا
اورزولا فن در لاین، نامزد ریاست کمیسیون اروپا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر دفاع آلمان و نامزد ریاست کمیسیون اروپا که از متحدان آنگلا مرکل به شمار می‌رود برای جانشینی ژان کلود یونکر، رئیس پیشین این کمیسیون باید اکثریت آراء نمایندگان پارلمان اروپا یعنی ۳۷۴ رای را بدست آورد.

آگهی

اورزولا فن در لاین، نامزد ریاست کمیسیون اروپا که امیدوار است رای اعتماد لازم برای تصدی این سمت را بدست آورد روز سه شنبه طی سخنانی در پارلمان اروپا تلاش کرد تا نمایندگان اروپا را برای رای دادن به وی متقاعد کند.

خانم فن در لاین، وزیردفاع آلمان امروز در نشست پارلمان اروپا که به همین منظور در استراسبورگ برپا شده طی سخنانی اعلام کرد که در صورت برعهده گرفتن این سمت آماده است باردیگر طرح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را که مهلت نهایی آن روز ۳۱ اکتبر تعیین شده به تعویق بیاندازد.

اورزولا فن در لاین در این خصوص تصریح کرد: «من آماده ام در صورتی که برای یک تصمیم درست به مهلت بیشتری نیاز باشد زمان تعیین شده برای برکسیت را بار دیگر به تقویق بیاندازم.» این سخنان با تشویق نمایندگان طرفدار برکسیت بریتانیا همراه شد.

نامزد ریاست کمیسیون اروپا همچنین در بخش دیگری از سخنان خود وعده داد در صورت انتخاب شدن در صد روز نخست ماموریت خود زمینه را برای حصول یک «توافق سبز» فراهم کند.

بیشتر بخوانید:

اورزولا فن در لاین در جریان سخنرانی خود در پارلمان اروپا که پیش از رای گیری برای انتخاب او ایراد شد همچنین قول داد قانونی را به تصویب برساند که به موجب آن اروپا در سال ۲۰۵۰ به نخستین قاره «خنثی» از نظر کربن تبدیل شود.

تشکیل کمیسیونی متوازن از حیث نیروهای سیاسی، اجرای راه کاری قانونی برای اعطای حق پناهندگی در اروپا، بازشناسی حق ابتکار عمل پارلمان اروپا، تدوین کنوانسیونی برای آینده اروپا و برقراری نظام بیمه بیکاری اتکایی در اروپا برای کمک به کشورهای بحران زده از جمله دیگر وعده های خانم فن در لاین برای ترغیب نمایندگان به انتخاب وی بود.

وزیر دفاع آلمان و نامزد ریاست کمیسیون اروپا که از متحدان آنگلا مرکل به شمار می رود برای جانشینی ژان کلود یونکر، رئیس پیشین این کمیسیون باید اکثریت آراء نمایندگان پارلمان اروپا یعنی ۳۷۴ رای را بدست آورد.

خانم فن در لاین برای کسب اعتماد و دریافت آراء لازم کار سختی در پیش دارد. او که برآمده از «حزب مردم اروپا» است بی شک آراء این تشکل را که مهم ترین نیروی سیاسی پارلمان است بدست خواهد آورد. این در حالیست که سوسیالیست ها، لیبرالهای میانه رو و نمایندگان متعلق به جریان «اروپا گریز» یا یوروسپتیک ها هیچ تعهدی برای حمایت از او نداده اند. این را نیز باید در نظر داشت که جریان چپ افراطی و سبزها اعلام کرده اند که به نامزدی اورزولا فن در لاین رای نخواهند داد.

در صورت عدم حصول توافق بر سر نامزدی خانم فن در لاین در میان نمایندگان پارلمان، رهبران اتحادیه اروپا باید نامزد دیگری را برای تصدی سمت ریاست کمیسیون اروپا معرفی کنند. اورزولا فن در لاین در صورت انتخاب شدن نخستین رئیس زن کمیسیون اروپا خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار زنان و مردان در ترکیب آتی کمیسیون اروپا تقریبا برابر است

اولتیماتوم جانسون به اروپا؛ مصالحه نکنید آماده خروج بدون توافقیم

توان و اراده فرانسه برای گسترش چتر هسته‌ای به اتحادیه اروپا؛چالش‌های پاریس در فضای امنیتی جدید چیست؟