Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آلمان؛ شکست غیرمنتظره راست گرایان افراطی در انتخابات شهرداری ایالت ساکس

آلمان؛ شکست غیرمنتظره راست گرایان افراطی در انتخابات شهرداری ایالت ساکس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نماینده راست گرایان افراطی آلمان موفق به پیروزی در انتخابات شهرداری گورلیتز آلمان نشد این در حالی بود که وی در دور اول انتخابات جایگاه اول را بدست آورده بود.

آگهی

راست های افراطی آلمان که در دو سال گذشته موفق به کسب کرسی نمایندگی در پارلمان آلمان، بوندستاگ، هم شده اند یکی از مهم ترین شانس ها برای کسب یک شهرداری را یکشنبه ازدست دادند. 

حزب «آ اف د» که سرمایه گذاری زیادی روی برد خود در شهر «گورلیتز» در ایالت ساکس کرده بود با اتحاد احزاب مخالف و برخلاف پیش بینی ها موفق نشد در انتخابات شهرداری پیروز باشد. نماینده حزب دموکرات مسیحی، حزب در قدرت آلمان به رهبری آنگلا مرکل، موفق شد با کسب ۵۵.۱ درصد آرا گوی سیقت را از نماینده آ آف د در این شهر برباید. 

«آ اف د» ۴۴.۹ درصد آرا را بدست آورد. سباستین ویپل نماینده راست گرایان افراطی در این انتخابات، یک ورزشکار حرفه ای رشته های رزمی است.  شهر گورلیتز ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد اما نتیجه این انتخابات و برد احتمالی راست گرایان افراطی می توانست نگرانی های زیادی را در میان احزاب رقیب برای انتخابات پیش رو ایجاد کند.

آ اف د برای اولین بار پس از جنگ دوم جهانی و فجایعی که راست های افراطی این کشور مسبب آن بود موفق شد سال گذشته در انتخابات سراسری آلمان نماینده به پارلمان این کشور بفرستد. 

نظرسنجی ها هم در گورلیتز نشان می داد که نماینده راست های افراطی بیشترین شانس کسب پیروزی در این شهر را دارد و هم چنین نماینده این حزب در اولین دور انتخابات شهرداری ها که در پایان ماه مه برگزار شده بود موفق شد با کسب ۳۶درصد آرا در صدرقرار بگیرد. تنها عامل پیروزی حزب دموکرات مسیحی ائتلاف احزاب کوچکتر با نماینده آن و تبلیغات وسیعی بود که علیه راست گرایان افراطی در جریان انتخابات منتشرشدند. 

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک دانمارکی شهردار شهری در آلمان شد

آغاز انتخابات پارلمان اروپا با پیشتازی راست افراطی در بریتانیا

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها