Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بودجۀ ایتالیا؛ کمیسیون اروپا برای مجازات رم وارد عمل می‌شود

بودجۀ ایتالیا؛ کمیسیون اروپا برای مجازات رم وارد عمل می‌شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایتالیا اصرار دارد که سیاست وام گیری و هزینه سازی آن در کشور، منجر به رشد اقتصادی و کاهش بیکاری و کاهش نرخ بدهی‌ها می‌شود اما کمیسیون اروپا چنین خط مشی را تنها «ولخرجی» توصیف می‌کند.

آگهی

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد با توجه به آنکه ایتالیا هر نوع تغییر در پیش‌نویس بودجۀ سال ۲۰۱۹ میلادی را رد کرده است، بروکسل برای مجازات ایتالیا گام برخواهد داشت.

ماریو سنتینو، رئیس یوروگروپ نیز با اعلام اینکه کشورهای منطقه یورو از تصمیم کمیسیون اروپا برای مجازات ایتالیا حمایت می‌کنند، گفت که قرار است در ماه دسامبر وزرای مالی کشورهای منطقۀ یورو دربارۀ مراحل تحریم ایتالیا بحث کنند.

بنا بر اعلام بروکسل، پیش‌نویس بودجۀ ایتالیا بر اساس میزان رقم واقعی بدهی‌های این کشور تنظیم نشده است و در صورت اجرایی شدن تنها باعث کسری بیش از حد می‌شود. 

کمیسیون تاکید دارد که این پیش‌نویس «یک مورد جدی عدم رعایت قوانین است» و در آن هیچ راهی برای جبران بدهی عمومی ایتالیا که رقم بزرگی است، در نظر نگرفته شده است.

ایتالیا با رقم بدهی که ۱۳۱ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است، پس از یونان کشوری با بیشترین میزان بدهی در منطقه یورو محسوب می‌شود. بر اساس قوانین اتحادیه اروپا برنامه‌ریزی‌های مالی این کشور باید به گونه‌ای باشد تا این رقم بدهی سالانه تا ۶۰ درصد کاهش یابد و به این ترتیب اقتصاد رم پس از دو سال به وضعیت پایداری برسد.

والدیس دومبروفسکی، معاون کمیسیون اتحادیه اروپا با اشاره به بدهی‌های ایتالیا می‌گوید: «در وضعیتی که این کشور دچار مشکل بدهی بالا است، رم به جای اتخاذ سیاستهای احتیاطی مالی، خواستار دریافت وام‌های اضافی است.»

ایتالیا اصرار دارد که سیاست وام گیری و هزینه سازی آن در کشور، درنهایت منجر به رشد اقتصادی و کاهش بیکاری (۹.۷ درصد در ماه اوت) و کاهش نرخ بدهی‌ها می‌شود اما کمیسیون اروپا چنین خط مشی را تنها «ولخرجی» توصیف می‌کند.

با وجود هشدار بروکسل به مجازات ایتالیا، جوزپه کونته نخست‌وزیر این کشور بار دیگر روز چهارشنبه اعلام کرد که دولتش متقاعد شده است که پیش‌نویس بودجه بسیار عالی تنظیم شده و به نفع ایتالیا و اتحادیه اروپا است. قرار است آقای کونته روز شنبه با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا دیدار کند.

احزاب دست راستی ایتالیا از جمله حزب افراطی «لیگ» و جنبش پنج ستاره از مدافعان این پیش‌نویس هستند.
ماتئو سالوینی، معاون نخست‌وزیر و رهبر حزب «لیگ» در واکنش به تصمیم جدید بروکسل اعلام کرد: «ما دربارۀ اعداد بودجه متقاعد شده‌ایم و مدت یکسال روی آن کار کرده‌ایم.» او افزود که مجازات ایتالیا نوعی «بی‌احترامی» است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایتالیا برای فرار از مجازات کمیسیون اروپا با تغییرات «اعداد و محتوی» بودجه موافقت کرد

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟