Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتقاد مجدد اوربان از سیاست های اتحادیه اروپا

انتقاد مجدد اوربان از سیاست های اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان می گوید سیاست های مهاجرتی اتحادیه اروپا از جمله سپردن کنترل مرزهای این کشور به فرونتکس، آژانس اروپایی محافظت از مرزهای این قاره بی مورد است.

آگهی

ویکتور اوربان، نخست وزیر جنجالی و راست گرای افراطی مجارستان بار دیگر از بروکسل و اتحادیه اروپا انتقاد کرد. 

اوربان که در پارلمان مجارستان سخنرانی می کرد نسبت به پیشنهاد کنترل مرزهای کشورش توسط آژانس حفاظت از مرزهای اروپا موسوم به فرونتکس انتقاد کرد و گفت: « نهایتا اروپا به فکر حفظ مرزهایش افتاده است اما زمانی که خود ما می خواهیم از مرزهایمان حفاظت کنیم آنها مخالفت می کنند.» وی اعلام کرد در جریان نشست سران اروپایی در سالزبورگ به این موضوع نیز اشاره خواهد کرد.» وی البته اظهار خوشحالی کرد از اینکه اتحادیه اروپا به جای سهمیه بندی پناهجویان در سراسر قاره تصمیم گرفته است از مرزهایش محافظت کند. 

پیشنهاد کنترل مرزهای خشکی اروپا توسط فرونتکس از سوی صدراعظم آلمان آنگلا مرکل مطرح شده است. فرونتکس تا امروز بیشتر از مرزهای قاره اروپا در دریای مدیترانه حفاظت و کنترل آنرا در دست داشته است. 

یکی از دلایل درخواست آنگلا مرکل بر مداخله آژانس حفاظت از مرزهای اروپا به خشکی بیشتر رفتار خشونت آمیز برخی از کشورهای شرق اروپا از جمله مجارستان در دوسال اخیر عنوان شده است. این کشور به رهبری ویکتور اوربان به جز عدم پذیرش سهمیه مهاجران رفتارهای ناخوشایندی با پناهجویانی داشته است که تنها از مجارستان به عنوان معبر برای ورود به غرب اروپا استفاده می کرده اند.

**بیشتر بخوانید: **

 دولت اوربان از راه‌های «قانونی» مصوبه پارلمان اروپا علیه مجارستان را به چالش می‌کشد

ماده تنبیهی پارلمان اروپا علیه مجارستان تصویب شد

انتقادات اوربان در حالی صورت می گیرد که هفته گذشته ماده هفت منشور اتحادیه اروپا علیه مجارستان فعال شد. نمایندگان پارلمان اروپا به اجرای ماده ۷ معاهده اتحادیه اروپا، ماده ای تنبیهی، علیه مجارستان رای موافق دادند.

 از ۶۹۳ نماینده حاضر در پارلمان ۴۴۸ تن به این ماده رای موافق دادند. در ماه‌های گذشته، مساله مهاجرت، تعطیلی بنیاد سوروس، مقابله با آرای دیوان عالی کشور و تغییر قانون مطبوعات، از جمله چالش‌های میان دولت راست‌گرای ویکتور اوربان و اتحادیه‌ اروپا بوده است. بدین ترتیب با تصویب چنین ماده ای راه برای تحریم هایی مانند تعلیق حق رای مجارستان در اتحادیه اروپا باز شد. رای موافق نمایندگان پارلمان اروپا به این ماده بدلیل سیاست های خودسرانه مجارستان در راستای استراتژی های اروپا خصوصا در زمینه سیاست های مهاجرتی بود. 

همچنین در جلسه پارلمان مجارستان اوربان گزارش پارلمان اروپا برای محکومیت مجارستان را انتقام اتحادیه اروپا از این کشور در راستای سیاست های مهاجرتی مجارستان عنوان کرد. سه روز پیش دولت ویکتور اوربان اعلام کرد با استفاده از راه‌های قانونی مصوبه پارلمان اتحادیه اروپا علیه مجارستان را به چالش می‌کشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خروج احتمالی حزب حاکم مجارستان از ائتلاف اکثریت در پارلمان اروپا

ائتلاف اکثریت در مجلس اروپا اخراج حزب حاکم مجارستان را بررسی میکند

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند