مولن بک محله عاملان حمله پاریس رنگ و بوی تازه‌ای می گیرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مولن بک محله عاملان حمله پاریس رنگ و بوی تازه‌ای می گیرد

محله «مولن بک» در بروکسل، پایتخت بلژیک سه سال است که به شهرت جهانی رسیده است. اما نه بدلیل اماکن گردشگری و یا محصولات خاص آن بلکه به دلیل وجود اسلام گرایان افراطی که در حملات تروریستی پاریس و بروکسل شرکت کردند. اکثر بازداشت شدگان مرتبط به حملات پاریس در این محل دستگیر شده‌اند. این نخستین بار نیست که نام یکی از فقیرترین محلات بروکسل با تروریسم اسلامی مرتبط می شود. بسیاری از مبارزان جهادگرای اسلامی که به سوریه رفته‌اند از این محله بوده اند.

بیشتر بخوانید:مولن بک در کانون توجه نیروهای امنیتی بلژیک

حال با گذشت دست کم دو سال از حملات پاریس و بروکسل مسئولان محلی سعی کرده اند چهره این منطقه فقیر و محروم بروکسل را تغییر دهند. برای این کار برخی ازجوانان این محله «مولن گیک»، بنیادی برای کمک به کاریابی در این محله مهاجرنشین بروکسل یافته‌اند. برای ابراهیم واساری که یکی از بنیانگذاران مولن گیک است جوانان نسل دوم و سوم مهاجر مقیم مولن بک بیشتر یک امتیاز محسوب می شوند این در حالیست که برخی از مدیران به آنها با دیده تردید و تهدید می نگرند.

شهردار مولن بک به تازگی به عنوان یکی از موفق ترین شهرداران اروپایی انتخاب شده است. او می گوید بهترین راه برای مبارزه با تروریسم آشنایی بیشتر جوانان با یکدیگر و حضور آنها در اتفاقات مشترک است. نام مولن بک باردیگر با دادگاهی شدن صلاح عبدالسلام تنها عامل زنده حملات پاریس بر سر زبان‌ها افتاد. عبدالسلام در این محله بزرگ شد و دو سال پیش همین جا گرفتار نیروهای پلیس شد.