چرا اتحادیه اروپا هفته ای را به «کولی» ها اختصاص داده است؟

چرا اتحادیه اروپا هفته ای را به «کولی» ها اختصاص داده است؟
Copyright By Dans [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons
Copyright By Dans [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علیرغم تلاش های ملی، اروپایی و بین المللی، کولی ها در سراسر اروپا با رفتار تبعیض آمیز مواجه می شوند. واقعیت ها و چالش های برخورد تبعیض آمیز و قومیتی علیه کولی ها به دلیل قدمت این نوع رفتار نسبت به این مردم، نادیده گرفته می شود.

آگهی

این سومین سال است که اتحادیه اروپا هفته «کولی» را در بروکسل مقر اتحادیه اروپا جشن می گیرد. این هفته که از روز ۱۹ فروردین آغاز شده است شامل مجموعه ای از رویدادهای مختلف از جمله نمایشگاه، نمایش فیلم و کارگاه هایی حول محور مبارزه با تبعیض با مردم کولی است.

علیرغم تلاش های ملی، اروپایی و بین المللی، کولی ها در سراسر اروپا با رفتار تبعیض آمیز مواجه می شوند. واقعیت ها و چالش های برخورد تبعیض آمیز و قومیتی علیه کولی ها به دلیل قدمت این نوع رفتار نسبت به این مردم، نادیده گرفته می شود. کولی ها از حمایت، حقوق و فرصت های مشابه دیگر شهروندان اتحادیه اروپا برخوردار نیستند.

پوستر تبلیغی هفته «کولی» در بروکسل

با اینکه نهادهای اتحادیه اروپا می توانند تاثیر مثبتی در تغییر شرایط زندگی مردم کولی در اروپا داشته باشند اما این کمک ها یا به دست این مردم نمی رسد و یا با واقعیت زندگی این افراد تطابق ندارد.

بندیک خاور، نماینده پارلمان اروپا از مجارستان می گوید: «علیرغم تلاش های زیاد، محرومیت هنوز هم برای بسیاری از شهروندان کولی در سراسر اتحادیه اروپا واقعیت روزمره است. با برگزاری هفته کولی، ما قصد داریم نه تنها فرهنگ رومی را به عنوان بخش مهمی از فرهنگ رنگارنگ اروپا جشن بگیریم، بلکه به مشکلات و کمبودهای این قوم می پردازیم تا راه حل های بهتر و کاربردی پیدا کنیم. »

هفته «کولی» با همکاری پارلمان اروپا، کمیسیون اروپا، کمیته اقتصادی و اجتماعی اروپا، شورای اروپا، شهر بروکسل و چند نماینده پارلمان اروپا از کمیسیون های ضد نژاد پرستی برگزار می شود و تا ۱۲ آوریل ادامه خواهد داشت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کولیهای یک روستا در اوکراین اخراج می شوند

بازداشت گروهی کولی به اتهام بهره کشی در رومانی

پلیس سوئد اردوگاه مالمو را از کولی های روم خالی کرد