Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نشست اعضای ناتو و حمایت تیلرسون از برجام

نشست اعضای ناتو و حمایت تیلرسون از برجام
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مبارزه با تروریسم محور اصلی گفتگوهای وزرای خارجی کشورهای عضو ناتو در بروکسل بود.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که حضورش در این نشست در پرده ای از ابهام قرارداشت بعد از اولین روز نشست در کنفرانس مطبوعاتی گفت: « استراتژی مشترک ما شکست گروه اسلامی داعش است، نه تنها در عراق و یا سوریه بلکه می خواهیم در جهان اجازه بازتولید این گروه را ندهیم.» وزیر خارجه ایالات متحده همچنین اعلام کرد با وجود «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده» ایران در منطقه، از اجرای برجام حمایت می‌کند. وی البته اعلام کرد باید با برنامه موشکی ایران مقابله شود.

این کنفرانس مطبوعاتی با حضور فدریکا موگرینی، رکس تیلرسون و دبیرکل ناتو برگزار شد. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو از همکاریهای موثر ناتو و اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با حملات سایبری و تبلیغات گروههای افراطی روی شبکه های اجتماعی تشکر کرد.
با این حال دبیرکل ناتو و دیگر اعضای ناتو از استراتژیهای مشترک مبارزه با قدرت نظامی روسیه و گسترش آن در شرق اروپا چیزی نگفتند. این در حالیست که قراراست یکی دیگر از محورهای گفتگوها میان وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو تقویت قدرت ناتو دربرابر تهدیدهای احتمالی روسیه باشد.

تحلیلگران براین باورند که ناتو تمام تلاشش را در نشست دو روزه بروکسل خواهد کرد تا قدرت خود در شرق اروپا و کشورهای هم مرز با روسیه و یا نزدیک به روسیه افزایش دهد.

اعضای ناتو همچنین چهارشنبه درباره تسهیل انتقال تجهیزات جنگی صحبت خواهند کرد. در سالهای اخیر یکی از مهمترین مشکلات انتقال تانکها و نفربرها به پایگاههای مهم نظامی اروپایی عدم وجود جاده ها و پلهای مقاوم دربرخی از مناطق اروپا خصوصا در شرق این قاره بوده است. به همین دلیل وزرای خارجه کشورهای عضو قصد دارند برای این معضل به فکر چاره جویی باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناتو آمادگی استفاده از «ربات سربازها» را ندارد

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند