جلسه وزرای دفاعی ناتو تحت تاثیر تهدیدهای روسیه

جلسه وزرای دفاعی ناتو تحت تاثیر تهدیدهای روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، می خواهد سازو کارهای لازم برای انتقال تجهیزات نظامی در قاره اروپا را فراهم کند. از جمله تقویت خطوط راه آهن و زیر پایه ساختاری از جمله پلها و راهها و جاده ها. گزارشهای ناتو در سالهای اخیر نشان می دهد که عبور و مرور تانکها و تجهیزات ناتو در قاره اروپا صدمات زیادی به زیرساختها زده است و همچنان این زیرساختها آماده نیستند تا برای انتقال تجهیزات و خودروهای سنگین نظامی از آنها استفاده شود.

در جلسه وزرای دفاع همچنین تصمیم جدی دیگری گرفته شد و آن هم اقدام به اعزام زیردریایی هایی که در تمام آبهای منتهی به اروپا از امنیت این قاره محافظت خواهد کرد. کریستینا برزینا کارشناس نظامی می گوید: « ناتو که تا سال ۲۰۱۴ بیشتر در پی انجام گسترش فعالیت‌های بیشتر در سراسر جهان بود امروز وزرای دفاعی عضو این پیمان در بروکسل به این نتیجه رسیده اند که نیاز بیشتری به زیرساختها است. دلیل اصلی آن هم از سال ۲۰۱۴ به این طرف عملیات عملیات بیشتری بود امروز نشان داده است که استراتژی‌اش تغییر کرده است و دلیل اصلی آن نگرانی‌ها از عملیات نظامی گسترده روسیه در شرق اروپا و خصوصا اشغال شبه جزیره کریمه است.»

پنجشنبه موضوع اصلی جلسه ناتو اعزام نیروهای نظامی به افغانستان خواهد بود. اعضای این سازمان قصد دارند بجای اعزام نیروهای جدید به افغانستان نیروهای افغان را برای عملیات نظامی آموزش دهند و به دولت این کشور تجهیزات نظامی مورد نیاز برای مبارزه با شورشیان اسلام گرا اهدا کنند. ناتو بار دیگر با توجه به افزایش تهدیدهای روسیه مانند دوران جنگ سرد در چند سال اخیر سعی می کند تعداد نظامیانش را خصوصا در مرزهای اروپا با روسیه بیشتر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود