اروپا لزوما آمریکا را در تحریمهای جدید کنگره همراهی نخواهد کرد

اروپا لزوما آمریکا را در تحریمهای جدید کنگره همراهی نخواهد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا اعلام کرد آماده است تا دربرابر تحریمهای جدید کنگره آمریکا علیه روسیه در صورتیکه که منافع اروپا را به خطر بیندازد موضع گیری کند و واکنش نشان خواهد…

آگهی

کمیسیون اروپا اعلام کرد آماده است تا دربرابر تحریمهای جدید کنگره آمریکا علیه روسیه در صورتیکه که منافع اروپا را به خطر بیندازد موضع گیری کند و واکنش نشان خواهد داد.

کنگره آمریکا در روز گذشته با رای اکثریت تحریمهای جدید علیه روسیه، ایران و کره شمالی را تصویب کرد.

کریستینا برزینا، تحلیلگر بنیان آلمانی مارشال می گوید: «اراده آمریکا برای وضع تحریمهای جدید علیه دولت روسیه می تواند برای اتحادیه اروپایی گران تمام شود. اروپا باید مستقل از آمریکا تنشها با روسیه را حل کند. اما آمریکا فشار زیادی روی اروپا گذاشته است و این موضوع کمکی به روابط بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده نخواهد کرد اما بروکسل نباید رد واکنش هایش عجله کندو ما تنها باید از طریق لابی های دیپلماتیک این مشکل را حل کنیم.»

تحریمهای جدید خصوصا صنایع انرژی روسیه را مورد هدف قرار می دهد. این در حالی است که اروپا و ثروتمندترین کشور آن آلمان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان گاز روسیه هستند. آلمان و روسیه و برخی دیگر از کشورهای اروپایی پروژه های مشترک هم دارند تحریم روسیه منافع آنها را هم به خطر می اندازد. همچنین وزیر خارجه فرانسه هم در آخرین واکنش به تحریمهای جدید کنکره آمریکا اعلام کرد که این تحریمها کاملا مغایر با تعریفهایی است که از حقوق بین الملل ارائه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود