موگرینی: نمی توان تنها به خواست یک کشور برجام را معلق کرد

موگرینی: نمی توان تنها به خواست یک کشور برجام را معلق کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امنیتی، در بروکسل با یکدیگر دیدار و درباره توافق هسته ای ایران، بحران اوکراین و تنشهای دیپلماتیک بین آمریکا

آگهی

سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امنیتی، در بروکسل با یکدیگر دیدار و درباره توافق هسته ای ایران، بحران اوکراین و تنشهای دیپلماتیک بین آمریکا و روسیه گفتگو کردند.

وزیر خارجه روسیه باردیگر تاکید کرد که آمریکا باید دست از مصادره املاک روسیه در خاک ایالات متحده دست بردارد.

او در این کنفرانس دولت آمریکا را تهدید کرد و گفت: « امیدواریم که آمریکا، آنطور که ادعا می کند، روی تعهدات قانونی خود بایستد. اگر این اتفاق نیفتد می بینیم که واشنگتن به تعهدات خود ارج نمی گذارد و به این ترتیب ناگزیر ما هم اقدام به عمل مشابه می کنیم. احترام متقابل از اصول اولیه دموکراسی است.»

فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی می گوید اتحادیه اروپا به درخواست بازبینی برجام که از سوی آمریکا مطرح شده است احترام می گذارد اما اروپا به تعهداتش در قبال ایران عمل می کند و نمی توان توافق هسته ای را تنها بدلیل مخالفت یک کشور بازبینی کرد.

وی همچنین درباره رابطه اتحادیه اروپا و روسیه گفت که در بسیاری از موارد با روسیه اختلاف نظر وجود دارد اما می توان اختلاف نظرها را حل کرد و همکاریهای جدیدی را آغاز کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی اختصاص با رئیس شورای اروپا؛ «روسیه با بی‌تفاوتی در بحران قره‌باغ به ارمنی‌ها خیانت کرد»

واردات نفت ۸۲ درصد و گاز ۵۱ درصد از روسیه به اتحادیه اروپا کاهش یافت

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟