طرحهای جدید اروپا برای مقابله با بحران مهاجرتهای غیرقانونی

طرحهای جدید اروپا برای مقابله با بحران مهاجرتهای غیرقانونی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا در حال مطالعه روی طرح های جدید برای مقابله با بحران مهاجرت های غیرقانونی در این قاره است.

آگهی

اتحادیه اروپا در حال مطالعه روی طرح های جدید برای مقابله با بحران مهاجرت های غیرقانونی در این قاره است. خصوصا آن دسته ای که از شمال آفریقا و از طریق مدیترانه قصد حضور در این قاره را دارند.

دیمیتریس آوراموپولیس، کمیسر بخش مهاجرت اتحادیه اروپا می گوید:« باید روی یک کادر مشخص با موسسات غیرانتفاعی کمک به پناهجویان همکاری کنیم. این موسسات نقش بزرگی در بحران پناهجویان ایفا می کنند. اما باید همکاریهایمان همسو باشند. هر دو در یک سو قرارداریم ، می خواهیم به پناهجویان کمک کنیم، اما همزمان باید به مساله خروج آن دسته که نیازی به ماندنشان نیست نیز برسیم و در این زمینه نیز همکاریهای لازم را انجام دهیم.»

خواست اصلی اعضای پرنفوذ اتحادیه برقراری قوانینی است که طی آن تمام کشورهای عضو به پذیرش مهاجران نسبت به گنجایشهایشان پاسخ می دهند. ایتالیا هفته گذشته تهدید کرد که کشتی های نجات پناهجویانی که از لیبی می آیند را به بنادرش راه نخواهد داد. این کشور می گوید کشورهای دیگر اتحادیه اروپا هم باید در پذیرفتن مهاجران سهیم باشند.

در همین زمینه نخست وزیر ایتالیا گفت: « ایتالیا خواهان حس همدردی و همکاری بقیه اعضای اتحادیه است و چرا که اروپا باید به اصول خود احترام بگذارد، اروپا باید به تمدن و فرهنگ این قاره کهن اهمیت دهد.» طرح اصلی اتحادیه اروپا پنجشنبه با حضور ۲۸ وزیر کشور عضو اتحادیه اروپا مطرح خواهد شد. در این طرح مسئولیت دولت لیبی برای کنترل پناهجویان بیشتر شده و وزرا درباره کمکهای جدید مالی تصمیم گیری خواهندکرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود