نگاه انتقادآمیز ایتالیایی ها به اتحادیه اروپا در آستانه سالگرد امضای پیمان رم

نگاه انتقادآمیز ایتالیایی ها به اتحادیه اروپا در آستانه سالگرد امضای پیمان رم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تردید ایتالیایی ها در قبال اتحادیه اروپا به شکل چشم گیری افزایش یافته است.

آگهی

تردید ایتالیایی ها در قبال اتحادیه اروپا به شکل چشم گیری افزایش یافته است. در حالی که رم خود را برای اجلاس اتحادیه اروپا در گرامیداشت شصتمین سالگرد امضای پیمان رم آماده می کند، مردم ایتالیا به شکل فزاینده ای به برکسیت به عنوان یک الگو نگاه می کنند.

یکی از شهروندان منطقه ای متوسط نشین در رم می گوید: «شرایط به جای بهتر شدن رو به وخامت می گذارد. علاوه بر این با باز بودن مرزها همه چیز وارد ایتالیا شده و بدون هیچ گونه کنترلی اتفاق افتاده است. به مقررات بهتری در اروپا نیاز داریم، به دوستی و همبستگی بین همگان احتیاج داریم نه اینکه ایتالیا را منزوی کنیم.»

امروزه بسیاری از مردم ایتالیا معتقدند که کشورشان به درستی از فرصت هایی که اتحادیه اروپا در اختیارشان قرار داده است، استفاده نمی کنند.

امانوئلا، یکی از شهروندان ایتالیا می گوید: «بیایید به مزایده هایی که اتحادیه اروپا آنها را از نظر مالی تامین می کند فکر کنیم. ایتالیا در تعداد بسیار کمی از آنها برنده می شود و حتی برای دریافت آنها رقابت هم نمی کنیم. می توانیم منابع مالی زیادی به دست بیاوریم و با آنها کارهای زیادی انجام دهیم ولی اینجا هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.»

بسیاری از مهاجران معتقدند ایتالیا پیش از پیوستن به واحد پولی یورو وضع بهتری داشت.

عظیم، یکی از مهاجران ساکن رم می گوید: «به نظرم وقتی واحد پولی هنوز لیره بود بهتر بود. شرایط از وقتی وارد یورو شدیم بدتر شد زیرا کشورهای زیادی آمادگی نداشتند. اکنون مردم به کافه ها می روند و یک کاپوچینو سفارش می دهند و روز دیگری نیز شیرینی سفارش می دهند. اما هیچگاه این دو را با هم سفارش نمی دهند.»

بسیاری از مردم ایتالیا تحت تاثیر پیامدهای بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ قرار گرفتند و اکنون از این در هراسند که آینده ای دشوارتر نیز در انتظارشان خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش میان دولت لهستان و اتحادیه اروپا در آستانه شصتمین سالگرد پیمان رم

واردات نفت ۸۲ درصد و گاز ۵۱ درصد از روسیه به اتحادیه اروپا کاهش یافت

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟