Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برکسیت؛ نگرانی بریتانیایی های ساکن مالت

برکسیت؛ نگرانی بریتانیایی های ساکن مالت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اجلاس غیررسمی سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز جمعه در مالت برگزار شد.

آگهی

اجلاس غیررسمی سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز جمعه در مالت برگزار شد. البته ترزا می، نخست وزیر بریتانیا زودتر از بقیه رهبران این اجلاس را ترک کرد، چراکه بقیه سران می خواستند بدون حضور خانم می، درباره نحوه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفتگو کنند. خانم می، وعده داده که مذاکرات برکسیت را در ماه مارس رسما آغاز کند.

جوزف موسکات، نخست وزیر مالت و رئیس دوره ای اتحادیه درباره مذاکرات پیش رو گفت: «متوجه هستیم که خانم ترزا می، می خواهد در آغاز مذاکرات موضع و خط مشی خود را اعلام کند. زمانی که مذاکره می کنید یعنی یک پیامی را می خواهید انتقال دهید. این مذاکرات، مذاکراتی بر سر مرگ و زندگی نیست.»

یکی از بریتانیایی هایی که در مالت زندگی می کند درباره نگرانی هایش اظهار داشت: «می خواهم به خانم ترزا می، بگویم که به بریتانیایی ها که خارج از کشور زندگی می کنند و همچنین به خارجی های که در بریتانیا هستند فکر کند. اگر قراردادهای دوجانبه لغو شود، چه اتفاقی برای حقوق بازنشستگی، بیمه و کمکهایی که برای زندگی دریافت می کنیم، می افتد. بزرگترین نگرانی ما همین مواردی است که عنوان کردم.»

یک شهروند بریتانیایی دیگر افزود: «حقوق بازنشستگی و بیمه، موضوعات مهمی هستند. تا زمانی که با کشورهای اروپایی قرارداد داریم بریتانیایی ها می توانند در اروپا بمانند. اروپایی هایی هم که در بریتانیا زندگی می کنند، می توانند آنجا بمانند.»

جیمز فرنی، گزارشگر یورنیوز در مالت گفت: «برکسیت برای مالت، به نوعی ویژه و نمادین است. این کشور در سال ۱۹۶۴ میلادی از بریتانیا جدا و مستقل شد. هم اکنون ۱۲ هزار بریتانیایی در مالت زندگی می کنند. آب و هوا و غذای خوب و همچنین زبان رسمی انگلیسی موجب شده تا این کشور میزبان بزرگترین جامعه بریتانیایی باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟