هشدار رئیس پارلمان اروپا نسبت به رشد احزاب راست افراطی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هشدار رئیس پارلمان اروپا نسبت به رشد احزاب راست افراطی

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا در آخرین سخنرانی اش در مقابل نمایندگان پارلمان نسبت به رشد احزاب راست افراطی هشدار داد. آقای شولتز پس از پنج سال ریاست پارلمان به صحنه سیاسی کشورش، آلمان باز می گردد.

او گفت: «هم اکنون دمکراسی ما به شکل جدی در خطر است. در تمامی نقاط این قاره، بین مردم شکاف افتاده و احزاب ملی گرای افراطی در حال رشد هستند، احزاب که می خواهند باردیگر به مردم صدمه بزنند. من هر جا باشم با نفرت پراکنی این احزاب مبارزه می کنم.»

از سوی دیگر رقابت برای جانشینی آقای شولتز آغاز شده است. گی
ورهوفشتات، نخست وزیر سابق بلژیک نامزد احزاب لیبرال است.

جانی پیتلا، نامزد احزاب سوسیالیست هم معتقد است که ائتلاف احزاب بزرگ پارلمان به پایان کار خود رسیده است. او اظهار داشت: «ائتلاف احزاب سوسیالیست، لیبرال و حزب مردم اروپا به پایان کار خود رسیده است. هم اکنون باید به بخش فقیر جامعه گوش دهیم و به خواست آنها توجه کنیم. اولویت ما مبارزه با نابرابری، فقر و محرومیت اجتماعی و همچنین برقراری امنیت است.»

از سوی دیگر، آنتونیو تایانی، نامزد بزرگترین حزب پارلمان، یعنی حزب مردم اروپا، از ضرورت حفظ همبستگی احزاب بزرگ گفت: «ما به شکل سنتی با سوسیالیستها، لیبرالها و سبزها ائتلاف می کنیم. ائتلاف و شبکه ما متشکل از گروه هایی است که نام بردم.»

انتخابات ریاست پارلمان اروپا آخر ماه ژانویه برگزار خواهد شد.