اخبار از بروکسل؛ درخواست اتحادیه اروپا از بریتانیا برای آغاز مذاکرات برکسیت

اخبار از بروکسل؛ درخواست اتحادیه اروپا از بریتانیا برای آغاز مذاکرات برکسیت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کنفرانس خبری میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد کمیسیون اروپا در گفتگوهای برکسیت، نشست وزرای خارجه اعضای ناتو در بروکسل و آغاز به کار «نهاد اروپایی همبستگی»، موضوعات این برنامه اخبار از بروکسل…

آگهی

کنفرانس خبری میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد کمیسیون اروپا در گفتگوهای برکسیت، نشست وزرای خارجه اعضای ناتو در بروکسل و آغاز به کار «نهاد اروپایی همبستگی»، موضوعات این برنامه اخبار از بروکسل هستند.

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد کمیسیون اروپا روز گذشته برنامه خود را در ارتباط با مذاکرات خروج بریتانیا از این اتحادیه اعلام کرد. آقای بارنیه معتقد است مذاکرات کنونی کمتر از آنچه در بند پنجاهم پیمانِ اتحادیه اروپا پیش بینی شده (یعنی ۲ سال) طول خواهد کشید. طبق برنامه وی بناست لندن در ماه مارس آینده فرآیند جدایی از این اتحادیه را به جریان بیاندازد و توافق نهایی تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ میان بریتانیا و اتحادیه اروپا حاصل شود.

ناتو و اتحادیه اروپا در نشست وزیران خارجه اعضایشان، بر همکاری استراتژیک خود تأکید کردند. هدف این همکاری ها مقابله با تهدیدهای نظامی و غیر نظامی است. همچنین این نشست و نتیجه آن پیامی مهم برای دونالد ترامپ رئیس جمهور آینده ایالات متحده در بر داشت، چراکه وی پیش تر، خواستار عدم حمایت کشورش از ناتو شده بود.

«نهاد اروپایی همبستگی» امروز رسما آغاز به کار کرد. خدمات این نهاد به آن دسته از جوانان زیر ۳۰ سالی ارائه می شود که می خواهند به شکل داوطلبانه در یک سازمان غیر انتفاعی (NGO) یا نهاد تحت نظارت محلی مشغول به کار شوند. این نهاد با هدف یاری رساندن در زمان فجایع طبیعی، محرومیتهای اجتماعی و نیز پذیرش پناهندگان تأسیس شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»