اخبار از بروکسل؛ درخواست اتحادیه اروپا از بریتانیا برای آغاز مذاکرات برکسیت

اخبار از بروکسل؛ درخواست اتحادیه اروپا از بریتانیا برای آغاز مذاکرات برکسیت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کنفرانس خبری میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد کمیسیون اروپا در گفتگوهای برکسیت، نشست وزرای خارجه اعضای ناتو در بروکسل و آغاز به کار «نهاد اروپایی همبستگی»، موضوعات این برنامه اخبار از بروکسل…

آگهی

کنفرانس خبری میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد کمیسیون اروپا در گفتگوهای برکسیت، نشست وزرای خارجه اعضای ناتو در بروکسل و آغاز به کار «نهاد اروپایی همبستگی»، موضوعات این برنامه اخبار از بروکسل هستند.

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد کمیسیون اروپا روز گذشته برنامه خود را در ارتباط با مذاکرات خروج بریتانیا از این اتحادیه اعلام کرد. آقای بارنیه معتقد است مذاکرات کنونی کمتر از آنچه در بند پنجاهم پیمانِ اتحادیه اروپا پیش بینی شده (یعنی ۲ سال) طول خواهد کشید. طبق برنامه وی بناست لندن در ماه مارس آینده فرآیند جدایی از این اتحادیه را به جریان بیاندازد و توافق نهایی تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ میان بریتانیا و اتحادیه اروپا حاصل شود.

ناتو و اتحادیه اروپا در نشست وزیران خارجه اعضایشان، بر همکاری استراتژیک خود تأکید کردند. هدف این همکاری ها مقابله با تهدیدهای نظامی و غیر نظامی است. همچنین این نشست و نتیجه آن پیامی مهم برای دونالد ترامپ رئیس جمهور آینده ایالات متحده در بر داشت، چراکه وی پیش تر، خواستار عدم حمایت کشورش از ناتو شده بود.

«نهاد اروپایی همبستگی» امروز رسما آغاز به کار کرد. خدمات این نهاد به آن دسته از جوانان زیر ۳۰ سالی ارائه می شود که می خواهند به شکل داوطلبانه در یک سازمان غیر انتفاعی (NGO) یا نهاد تحت نظارت محلی مشغول به کار شوند. این نهاد با هدف یاری رساندن در زمان فجایع طبیعی، محرومیتهای اجتماعی و نیز پذیرش پناهندگان تأسیس شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود