Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا: گفتگوها با ترکیه باید ادامه یابد

کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا: گفتگوها با ترکیه باید ادامه یابد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افی کوتسو کوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل، نظر دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر مهاجرت و امور داخلی اتحادیه اروپا را درباره روابط با ترکیه و بحران پناهجویان، جویا شده…

آگهی

افی کوتسو کوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل، نظر دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر مهاجرت و امور داخلی اتحادیه اروپا را درباره روابط با ترکیه و بحران پناهجویان، جویا شده است.

یورونیوز: آیا نگرانی نمایندگان پارلمان اروپا درباره وضعیت حقوق بشر در ترکیه برای شما اهمیت ندارد؟ در پی کودتای نافرجام ماه ژوئیه، رفتار آقای اردوغان تغییر کرده است. آیا این مسائل تاثیری در همکاری های شما ندارند؟ آیا این مسائل را نادیده می گیرید؟

دیمیتریس آوراموپولوس: ما منکر دیدگاه نمایندگان نیستیم. در واقع قطعنامه پارلمان غیرالزام آور است.

یورونیوز: اما این قطعنامه یک پیام سیاسی قوی دارد.

دیمیتریس آوراموپولوس: بدون شک، این موضوع واضح است. کمیسیون با توجه به حکم شورای اتحادیه اروپا در حال انجام مذاکرات جاری است.

یورونیوز: به نظر می رسد که اتحادیه اروپا برای حل بحران پناهجویان به کمک ترکیه احتیاج دارد. آقای اردوغان هم این موضوع را می داند و از آن استفاده می کند.

دیمیتریس آوراموپولوس: ترکیه تحت فشار زیادی قرار دارد. شاهد حملات داعش و “پ کا کا” در این کشور هستیم. هر هفته حمله تروریستی انجام می شود و هنوز پیامدهای کودتای نافرجام قابل رویت است. وضعیت سیاست داخلی این کشور حساس و شکننده است. ما یک ترکیه باثبات و دمکراتیک و قابل اعتماد می خواهیم، کشوری که بشود در زمینه های مختلف با آن گفتگو کرد. اروپا متوجه وضعیت ترکیه هست، به همین دلیل هم می خواهیم که مذاکرات با این کشور ادامه یابد.

یورونیوز: درباره شرایط در اتحادیه اروپا و در کشورهای که با بحران پناهجویان دست به گریبان هستند، به طور مثال یونان. گزارش شده که بلژیک به دلایل امنیتی کارشناسان خودش را از یونان خارج کرده است. آیا این تصمیم درستی است؟

دیمیتریس آوراموپولوس: بر اساس گزارشها، درگیرهایی پیش آمده است. مقامات یونانی هم خبر دادن که مشکلاتی در برخی از اردوگاه ها وجود داشته است. اما این مشکلات حل شده است و فکر کنم بلژیک در آینده ای نزدیک کارشناسان خود را به جزایر یونان بفرستد. در چند ماه گذشته شرایط در یونان بهتر شده است. با این وجود هنوز مشکلاتی مثل وضعیت افراد زیر سن قانونی مطرح است. ولی به طور کلی شرایط در حال بهتر شدن است.

یورونیوز: اگر شرایط بهتر شده، چرا کنترل های مرزی بین کشورهای اروپایی همچنان پابرجاست؟

دیمیتریس آوراموپولوس: سه کشور خواهان تمدید قانون کنترل های مرزی بودند. ما یک پروژه ای داریم به نام “شنگن”. مصمم هستیم که مانند گذشته قوانین این پروژه اجرا شود. به دلایل منطقی و امنیتی، با درخواست این کشورها موافقت و قانون کنترل مرزها را تا آخر ماه فوریه تمدید کردیم. به نظرم این آخرین بار است که این قانون تمدید می شود و پس از آن کنترل های مرزی برداشته می شود.»

یورونیوز: یعنی پس از ماه فوریه کنترل های مرزی برداشته می شود؟

دیمیتریس آوراموپولوس: بله، آنها اجازه ندارند که این مهلت را تمدید کنند. ولی اگر دلیل قانع کننده ای داشته باشند و بتوانند ما را قانع کنند امکان دارد این مهلت تمدید شود. ولی به نظرم این کشورها قصد انجام چنین کاری را ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟

نتایج یک تحقیق: نارضایتی اروپایی‌ها از دموکراسی درحال افزایش است