جنجال سفر کمیسر اتحادیه اروپا با هواپیمای یک تاجر آلمانی

جنجال سفر کمیسر اتحادیه اروپا با هواپیمای یک تاجر آلمانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چند ماه پس از اظهارات جنجالی گونتر اوتینگر، کمیسر اقتصاد دیجیتال اتحادیه اروپا درباره چینی ها و همجنسگرایان، این بار سفر وی با هواپیمای خصوصی یک تاجر آلمانی خبرساز شده…

آگهی

چند ماه پس از اظهارات جنجالی گونتر اوتینگر، کمیسر اقتصاد دیجیتال اتحادیه اروپا درباره چینی ها و همجنسگرایان، این بار سفر وی با هواپیمای خصوصی یک تاجر آلمانی خبرساز شده است.

بناداک یاهوور، نماینده مجارستانی پارلمان اروپا این خبر را رسانه ای کرد. آقای یاهوور در این زمینه اظهار داشت: «او [آقای اوتینگر] شایستگی ندارد که معاون کمیسیون اروپا و همچنین کمیسر بودجه اتحادیه و مسئول پرسنل و ضامن شفافیت و قوانین داخلی و اخلاقی اتحادیه اروپا باشد. حال این پرسش مطرح است که آیا او واقعا شایستگی لازم را برای کمیسر بودند دارد؟»

آقای اوتینگر حدود ۷ ماه پیش با هواپیمای خصوصی کلوس منگلود، تاجر آلمانی از بروکسل به بوداپست سفر کرده است. آقای منگلود روابط نزدیکی با ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دارد.

کمیسرهای اتحادیه اروپا مجاز نیستند هدیه ای که بیش از ۱۵۰ یورو ارزش داشته باشد، دریافت کنند.

در پی استعفای کريستالينا جورجيوا، کمیسر بودجه اتحادیه اروپا، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، وظیفه خانم جورجيوا را به آقای اوتینگر واگذار کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»