طومارهای مخالفان پیوستن باروسو به بانک گلدمن ساکس به کمیسیون اروپا تحویل داده شد

طومارهای مخالفان پیوستن باروسو به بانک گلدمن ساکس به کمیسیون اروپا تحویل داده شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از ۱۵۰ هزار کارمند نهادهای اروپایی با امضای طوماری مخالفت خود را با پیوستن ژوزه مانوئل باروسو، رئیس پیشین کمیسیون اروپا به بانک آمریکایی گلدمن ساکس ابراز…

آگهی

بیش از ۱۵۰ هزار کارمند نهادهای اروپایی با امضای طوماری مخالفت خود را با پیوستن ژوزه مانوئل باروسو، رئیس پیشین کمیسیون اروپا به بانک آمریکایی گلدمن ساکس ابراز کردند.

میشل واندن آوون، کارمند بازنشسته کمیسیون اروپا درباره این موضوع گفت: «سالهاست که کمیسیون و نحوه کارش زیر تیغ حمله منتقدان قرار دارد و هیچ پاسخی هم به این انتقادها داده نمی شود. در جریان کارزار برکسیت شاهد بخشی از این انتقادهای تند و تهمت ها بودیم؛ تهمت هایی که از سوی برخی احزاب پوپولیست و افراطی و همچنین برخی از رسانه ها مطرح شد. سپس موضوع باروسو رسانه ای شد، کاری که باعث شد کاسه صبر بسیاری سر برود و دوباره موجی از انتقادها به راه افتاد. موضوع باروسو را باید در فضای کلی که در آن هستیم ببینیم.»

همزمان نهادهای غیردولتی هم با برپایی تجمعی در مقابل کمیسیون اروپا خواستار اصلاح قوانین شدند.

دانیل فرود، یکی از شرکت کنندگان در این تجمع درباره لزوم اصلاح قوانین اظهار داشت: «موضوع باروسو تنها مورد نیست، در واقع با یک ساختار معیوب روبرویم. ما خواهان اصلاح قوانین مربوط به رفتار کمیسرها هستیم. باید مدت انتظار به سه سال افزایش یابد (یعنی کمیسرها پس از پایان مسئولیت خود تا سه سال حق پیوستن به بخش خصوصی را نداشته باشند). همچنین خواستار استقلال کمیته اخلاق هستیم. هم اکنون کمیته اخلاق متشکل از کمیسرهاست. افراد این کمیته مسئولیت دارند درباره همکاران پیشین و دوستانشان قضاوت کنند.»

طومار کارمندان نهادهای اروپایی و همچنین طومار نهادهای غیردولتی، روز چهارشنبه به مقامات کمیسیون اروپا تحویل داده شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس پیشین اتحادیه اروپا متهم به لابی گری برای گلدمن ساکس شد

اخبار از بروکسل؛ نامزدهای نهایی جایزه حقوق بشری ساخاروف معرفی شدند

مخالفت کارمندان نهادهای اروپایی با پیوستن باروسو به بانک گلدمن ساکس