Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ظهور چشمگیر راست افراطی در اروپا، تابویی که شکسته می شود

ظهور چشمگیر راست افراطی در اروپا، تابویی که شکسته می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

احزاب پوپولیست و افراطی راستگرا در اروپا هواداران بیشتری پیدا کرده اند و در انتخابات مختلف هم پیروزی کسب می کنند.

احزاب پوپولیست و افراطی راستگرا در اروپا هواداران بیشتری پیدا کرده اند و در انتخابات مختلف هم پیروزی کسب می کنند. در اروپا چه خبر است و این وضعیت تا کجا پیش می رود؟ به چه دلیل گفتمان راست افراطی در اروپا تا این حد محبوبیت یافته است؟

احزاب افراطی دست راستی اروپا چه از “پوپولیست” باشند و چه به افراطی ترین بخش طیف احزاب دست راستی سنتی تر تعلق داشته باشند، به موفقیت هایی در کشورهای مختلف اروپا دست پیدا کرده اند. بحران منطقه پولی یورو و جریان ورود پناهجویان به تقویت این احزاب، و همچنین پیروزی های مهم انتخاباتی برای آنها در کشورهایی مانند فرانسه («حزب جبهه ملی»)، دانمارک («حزب مردم دانمارک»)، فنلاند («حزب فنلاندی های واقعی»)، اسلوواکی («حزب اسلواکی ما») و یونان («حزب فجر طلایی») منجر شده است.

تازه ترین مثال مربوط به ظهور این پدیده در آلمان رخ داد: در انتخابات ایالتی در برلین ۱۴.۲ درصد آراء به نفع حزب «آلترناتیو برای آلمان» به صندوقها ریخته شد. این حزب نوپا که تنها سه سال از شکل گیری آن می گذرد، ادعا می کند در انتخابات سراسری سال آینده خواهد توانست بعنوان سومین حزب اصلی به پارلمان فدرال آلمان راه یابد.

در اتریش هم در حزب راستگرای افراطی موسوم به «حزب آزادی» (FPÖ) شانزده سال پیش برای اولین بار وارد دولت شد و بدنبال آن، جنجال زیادی در سراسر اروپا به راه افتاد. در حال حاضر بخت این حزب برای پیروزی در دوم انتخابات ریاست جمهوری بسیار بالاست.

در این برنامه کندوکاو علت محبوبیت احزاب راستگرای افراطی را در دو کشور آلمان و اتریش بررسی می کنیم و با ژان-ایو کامو، کارشناس احزاب افراطی دست راستی در باره علت این پدیده در اروپا گفتگو انجام می دهیم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دعوت از اعضای حزب راست افراطی آلمان برای تماشای رایگان فیلم «فهرست شیندلر»

انتخابات ۲۰۱۸ سوئد؛ آیا پیروزی راست افراطی به این کشور نیز سرایت خواهد کرد؟

کارگران نامرئی در مزارع اروپا؛ حقوق کم، استثمار و در معرض خطر سلامت