Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سخنرانی سالانه رئیس کمیسیون اروپا چه ویژگی هایی داشت

سخنرانی سالانه رئیس کمیسیون اروپا چه ویژگی هایی داشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گرگوآ لوی، خبرنگار یورونیوز، نظر ویویان پیرتوسو، رئیس دفتر بروکسل انستیتوی روابط بین الملل فرانسه، (IFRI)، را درباره سخنرانی سالانه ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا جویا شده…

آگهی

گرگوآ لوی، خبرنگار یورونیوز، نظر ویویان پیرتوسو، رئیس دفتر بروکسل انستیتوی روابط بین الملل فرانسه، (IFRI)، را درباره سخنرانی سالانه ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا جویا شده است.

یورونیوز: آقای یونکر به مسائل مختلفی و زیادی اشاره کرد. آیا پرداختن به این تعداد موضوع در سخنرانی سالانه بیش از حد نبود؟

ویویان پیرتوسو: به یاد داریم که سال گذشته بخش زیادی از سخنرانی او به موضوع مهاجرت اختصاص یافت. آقای یونکر تا حدی به این موضوع علاقه خاصی داشت و آن سخنرانی برای ما یادآور موضوع مهاجرت است. هدف سخنرانی امسال ایجاد وحدت بود. او ضمن یادآوری تصمیمات پیشین از تصمیمات که باید در آینده گرفته شود خبر داد. در واقع سخنرانی او تنها به یک مسئله خاص محدود نمی شد.

سخت است که بگوییم که آیا این موضوع خوب است یا که نه. نباید فراموش کنیم که مشکلات زیادی در اروپا وجود دارد. آقای یونکر خبر از بحرانهای مختلفی داد که باید همزمان به آنها پرداخت. شاید همین موضوع موجب شد تا سخنرانی عمومی داشته باشد و به مسائل مختلفی بپردازد. در حقیقت تشخیص اینکه دو و یا سه اولویت اصلی چه بود، کمی سخت است. همه چیز حساب شده بود. او یک مدت زمان معین برای هر بخشی از سخنانش درنظر گرفته بود.

یورونیوز: به طور کلی نظرتان درباره این سخنرانی و نحوه بیان آقای یونکر چه بود؟

ویویان پیرتوسو: لحنش واقعا جدی بود. همانطور که خودش هم بارها گفته، او به این موضوع واقف است که رئیس کمیسیون اروپاست و کمیسیون هم نقش بسیار مهمی در محبوبیت اتحادیه اروپا در بین شهروندان دارد. او می خواهد نشان دهد که از شرایط اطلاع دارد و می خواهد سیاستها را بر اساس انتظارات شهروندان تنظیم کند. اما آیا سخنان او کافی است. قضاوت درباره این مسئله سخت است. مثلا، مسائل اجتماعی برای شهروندان خیلی مهم است، ولی او به این موضوع به اندازه کافی نپرداخت.

او تنها گفت اتحادیه اروپا به اندازه کافی به مسائل اجتماعی نمی پردازند. او در سخنرانی دو سال پیش خود اعلام کرد که مسائل اجتماعی در صدر برنامه اش قرار دارد. با وجود انتظاراتی که درباره این موضوع وجود دارد، از دو سال گذشته تاکنون به این موضوع پرداخته نشده است. او معتقد است که در شرایط بدی کنونی، کمیسیون نقش مهمی باید ایفا کند. او برای برخی از موضوعات پیشنهادهای ارائه کرد. با این وجود فکر می کنم باید از تعداد موضوعاتی سخنرانی اش می کاست و به شکل واضح به موضوعات کمتری می پرداخت. سخنرانی اش مطابق انتظارات بخش ها مختلف بود، ولی شاید برای شهروندان یک محور اصلی در این سخنرانی وجود نداشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟