Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تولید روانگردانهای مهلک و قانونی اروپا را به ستوه آورده است

تولید روانگردانهای مهلک و قانونی اروپا را به ستوه آورده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وقتی از مواد مخدر “تفننی” صحبت می شود، به ماریجوانا، کوکایین، هرویین یا شاید هم اکستازی فکر کنیم. مواد مخدر هر نسلی با نسل دیگر تفاوت دارد. ماری

وقتی از مواد مخدر “تفننی” صحبت می شود، به ماریجوانا، کوکایین، هرویین یا شاید هم اکستازی فکر کنیم. مواد مخدر هر نسلی با نسل دیگر تفاوت دارد. ماری جوانا هنوز ماده مخدر محبوب در اروپاست، با این وجود جوانان هر چه بیشتر به روانگردانهای شیمیایی تمایل پیدا می کنند، به نظر می رسد استفاده از این مواد، مد جدید در اروپاست. دلیل «قانونی» بودن روانگردان های قانونی چیست؟

روانگردانهای قانونی را می توان در اینترنت یا در فروشگهای مواد نشئه آور با قیمت مناسب بصورت پودر یا قرص در بسته های خوشرنگ تهیه کرد. آیا دلیل محبوبیت مواد مخدر شیمیایی قانونی ارزان بودن آن است؟

به چه علت این مواد قانونی هستند؟ چرا هنوز فروش چنین موادی ممنوع اعلام نشده است؟ چون تولیدکنندگان روانگردان ها – که همیشه پس از کنترل های اولیه غیرقانونی تشخیص داده می شوند، بلافاصله یک مخدر شیمیایی جدید تولید می کنند. این درحالی است که مصرف برخی از این مواد نتایج مرگبار به دنبال دارد.

در این برنامه کندوکاو به جمهوری ایرلند می رویم؛ جایی که خرید و فروش انواع مختلفی از مواد مخدر شیمیایی قانونی را ممنوع کرده است. همچنین به بریتانیا که می خواهد به زودی آنها را ممنوع کند خواهیم رفت. در این برنامه می بینیم که آیا ممنوعیت، تأثیری بر کاهش مصرف این مواد داشته؟

به آلمان خم می رویم؛ کشوری که مصرف متامفتامین، داروی مخدر شیمیای با وجود ممنوعیت، پس از موفقیت زیاد سریال بریکینگ بد (Breaking Bad) دوباره در بین همه طبقات اجتماع شایع شده است. این ماده مخدر در جمهوری چک، همسایه شرقی آلمان تولید می شود و با ۲۵ یورو می توان مقدار کافی برای دست کم یک بار مصرف از آن را خرید.

در پایان هم نظر اندرو کانینگهام، کارشناس مواد مخدر جدید از مرکز کنترل مواد مخدر و اعتیاد اروپا درباره فروش آزاد و ممنوعیت این مواد در اروپا را جویا می شویم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیایی متهم به جور کردن بساط نشئگی مقامات رومانی با خطر حبس روبرو شد

کارگران نامرئی در مزارع اروپا؛ حقوق کم، استثمار و در معرض خطر سلامت

زغال‌سنگ، طلای سیاه یا بلای جان لهستان؟