مذاکرات اتحادیه اروپا و ناتو در مورد عملیات نظامی در آبهای لیبی

مذاکرات اتحادیه اروپا و ناتو در مورد عملیات نظامی در آبهای لیبی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز دوشنبه، وزرای خارجه و دفاع اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ گردهم آمدند تا در مورد اوضاع آشفته لیبی و شرایطی که به پناهجویان اجازه می دهد از این راه

آگهی

روز دوشنبه، وزرای خارجه و دفاع اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ گردهم آمدند تا در مورد اوضاع آشفته لیبی و شرایطی که به پناهجویان اجازه می دهد از این راه خود را به اروپا برسانند، گفتگو کنند. در این مذاکرات که هدف آن در عین حال، ورود قانونی نیروهای نظامی اروپا و ناتو به آبهای لیبی است، وزیر خارجه این کشور هم حضور دارد.

فدریکا موگرینی، مسئول اداره خارجه اتحادیه اروپا گفت تصمیمات لازم تا اواخر ماه ژوئیه بمورد اجرا گذاشته نخواهد شد.

خانم موگرینی افزود: “ما احتمالا در مورد عملیاتی که شامل آموزش به گارد دریایی لیبی در آبهای لیبی می شود، با مقامات این کشور گفتگو خواهیم کرد. این یکی از گزینه هایی است که ما برای کمک به لیبی در نظر گرفته ایم تا این کشور بتواند حرکت مهاجرین و حوادثی را که باعث از دست رفتن جان آنها می شود، مدیریت کند.”

عملیات دریایی نیروهای اتحادیه اروپا در طول شش ماه گذشته، شامل بازداشت شصت و هشت قاچاقچی انسان، از کار انداختن یکصد و چهار قایق متعلق به آنها و نجات بیش از سیزده هزار نفر بوده است.

انتظار می رود عملیات نیروهای دریایی اتحادیه اروپا گسترش یابد تا راه بالکان را که در آن هزاران پناهجو آواره شده اند، محدود کند.

آبهای لیبی یکی از خطرناکترین راههایی است که پناهجویان از خاور میانه و شمال آفریقا برای رسیدن به اروپا انتخاب کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در یورش نیروهای امنیتی لیبی به دو مخفیگاه در طرابلس ۲۰۰ پناهجو بازداشت شدند

دیدار پاپ از اردوگاه پناهجویان سوریه ای در یونان

بازار داغ قاچاق انسان، تصویری هولناک از بحران پناهجویان