Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رهبران اروپا در مذاکرات پیچیده در بروکسل

رهبران اروپا در مذاکرات پیچیده در بروکسل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز پس از آغاز کنفرانس سران اتحادیه اروپا، رهبران اروپایی روز جمعه بار دیگر گرد هم آمدند تا همراه با ترکیه درباره حل بحران مهاجران به توافقی

آگهی

یک روز پس از آغاز کنفرانس سران اتحادیه اروپا، رهبران اروپایی روز جمعه بار دیگر گرد هم آمدند تا همراه با ترکیه درباره حل بحران مهاجران به توافقی برسند.

احمد داووداوغلو نخست وزیر ترکیه، ضمن اظهار امیدواری برای حل مسئله، خواهان عضویت ترکیه در اتحادیه است. او گفت: «روابط ترکیه و عضویت آن (در اتحادیه اروپا) نه تنها برای طرفین بلکه در سطح بین المللی اهمیت دارد. ما در گذشته و امروز در بروکسل مشغولیم تا یک مسئله انسانی را حل کنیم. برای ترکیه، نکته مطرح، چانه زدن نیست، معضل مهاجران موضوعی برای چانه زدن نیست، بلکه موضوع ارزشهاست: ارزشهای انسانی و ارزشهای اروپایی.»

ترکیه صراحتا گفته است که در مقابل کمک به اتحادیه اروپا برای کاهش سیل مهاجر، خواهان تسهیل روند عضویت در اتحادیه، لغو مقررات روادید میان ترکیه و اروپا و سه میلیارد یورو وجه کمکی است.

شاندور ژیروش، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: «شب گذشته، رهبران اروپا بروی یک موضع واحد توافق کردند، اما مشکلترین بخش مذاکرات امروز صورت می گیرد که باید ترکیه را در مورد جزئیات آن متقاعد کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهور قبرس: ترکیه باید قبرس را برسمیت بشناسد

انتقادهای شدید از توافق اتحادیه اروپا و ترکیه درباره پناهجویان

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها