Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فعالیتهای انتخاباتی جنبشهای راست گرا در آلمان علیه مهاجران

فعالیتهای انتخاباتی جنبشهای راست گرا در آلمان علیه مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حزب راست گرای افراطی آلمان امیدوار است در انتخابات منطقه ای کشور که قرار است روز یکشنبه برگزار شود، وارد پارلمان های منطقه ای شود. این حزب با

آگهی

حزب راست گرای افراطی آلمان امیدوار است در انتخابات منطقه ای کشور که قرار است روز یکشنبه برگزار شود، وارد پارلمان های منطقه ای شود. این حزب با سیاستهای آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در مورد پذیرا شدن مهاجر به این کشور مخالف است.

شاندور ژیروش، گزارشگر یورونیوز می گوید: “در حال حاضر، تمام دهکده های آلمان بخشهایی را به اسکان پناهجویان اختصاص داده اند….و حال شهروندان آلمان در انتخابات منطقه ای این فرصت را خواهند داشت که نظرشان را نسبت به سیاست درهای باز خانم مرکل ابراز کنند.”

این نخستین انتخابات منطقه پس از ورود حدود یک میلیون پناهجو به آلمان است. احزاب راست گرا و مخالف مهاجر قصد دارند با استفاده از مسئله مهاجران، به پارلمانهای منطقه ای راه یابند.

کاندیدای یکی از این احزاب می گوید: “ دیگر نمی توانیم به این روند، سیاست پناهجویی اطلاق کنیم؛ آنچه جریان دارد هرج و مرج پناهجویی است. ما در مخالفت با دولت، همراه با سایر جنبشهای خارج از پارلمان چیز هایی را عوض کرده ایم. اما اگر به پارلمان راه یابیم بسیار خطرناک خواهیم شد و آلمان را در راه بهبود پیش خواهیم برد.”

نظر مثبت مردم آلمان نسبت به مهاجران در جریان آزارههای گسترده جنسی آنها علیه زنان آلمانی در شب سال نوی مسیحی، تغییر کرد. گفته می شود این یکی از عوامل افزایش محبوبیت جنبشهای راست گرا در آلمان است.

کلودیا رولف، کشیش و امدادگر آلمانی می گوید: “ سیاستمداران از آزار زنان در شب سال نو در شهر کلن بهره برداری کرده تا افکار عمومی را علیه مهاجران بشورانند. امیدوارم نتیجه انتخابات مثبت باشد، اما نگرانم. نظرخواهی ها نگران کننده اند. ده درصد آراء برای جنبش راست گرای افراطی یک هشدار است.”

در این میان، اتحادیه اروپا هنوز نتوانسته است بر سیاست واحدی برای کنترل ورود مهاجران به اروپا توافق کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟