Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اجلاس سران اتحادیه اروپا؛ تلاش برای رسیدن به توافق با بریتانیا

اجلاس سران اتحادیه اروپا؛ تلاش برای رسیدن به توافق با بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبران اروپایی در تلاش هستند تا با بریتانیا به توافق برسند و مانع خروج این کشور از اتحادیه اروپا شوند. اما به نظر می رسد اختلافات همچنان پابرجاست و

آگهی

رهبران اروپایی در تلاش هستند تا با بریتانیا به توافق برسند و مانع خروج این کشور از اتحادیه اروپا شوند. اما به نظر می رسد اختلافات همچنان پابرجاست و رسیدن به توافق با اما و اگرهای زیادی روبروست.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا گفت: «پیشرفتهایی حاصل شده، ولی هنوز به توافق نرسیدیم. توافقی را می پذیرم که در برگیرنده خواسته های ما باشد. تمام تلاشم را می کنم. مذاکرات سختی در پیش روست.»

لندن خواستار داشتن حق ویژه برای تاثیرگذاری بر تصمیمات گروه یوروست، خواسته ای که با مخالفت فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه روبرو شده است. آقای اولاند اظهار داشت: «شب گذشته پیشنهادهایی مطرح شد. فرانسه مخالف اعطای حق وتو است و خواستار ایجاد مقررات مشترک مالی برای کل اروپاست.»

از سوی دیگر الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان گفته به شرطی توافق با بریتانیا را امضا می کند که رهبران تضمین دهند که مرزهای بین کشورهای اروپای بسته نخواهد شد.

شاندور ژیروش، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: «به گفته یک دیپلمات اروپایی، رهبران در حال حل اختلافات هستند و امشب امکان رسیدن به یک توافق وجود دارد. همزمان مقامات شورای اروپا از هیات های (شرکت کننده در مذاکرات) خواستند که برای امشب هم هتل رزرو کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرایط آینده بریتانیا درصورت خروج از اتحادیه اروپا

نگرانی «سیتی» از خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه اروپا

رییس کمیسیون اروپا: حل بحران پناهجویان روش و رویکرد اروپایی می طلبد