Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رییس کمیسیون اروپا: حل بحران پناهجویان روش و رویکرد اروپایی می طلبد

رییس کمیسیون اروپا: حل بحران پناهجویان روش و رویکرد اروپایی می طلبد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخستین روز نشست رهبران کشورهای اروپایی بامداد جمعه در بروکسل به پایان رسید. خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه اروپا و بحران پناهجویان مهمترین موضوع

آگهی

نخستین روز نشست رهبران کشورهای اروپایی بامداد جمعه در بروکسل به پایان رسید. خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه اروپا و بحران پناهجویان مهمترین موضوع های مورد بحث در این روز بود.

دونالد توسک، رییس شورای اروپا پس از پایان نشست گفت که مذاکرات طولانی و زیادی درباره اصلاح جایگاه بریتانیا در اتحادیه اروپا مطرح شد، وی افزود: «همانطور که می دانید بریتانیا موضوع گفتگوهای امروز بود. تنها چیزی که اکنون می توانم به شما بگویم این است که پیشرفت هایی وجود داشته اما هنوز کارهای زیادی باقی است.» آقای توسک همچنین گفت که در اوایل ماه آینده میلادی نشستی با حضور کشورهای اروپایی و ترکیه برای بررسی بحران پناهجویان برگزار خواهد شد.

ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا نیز گفت که همه شرکت کنندگان در نشست بر سر تدوین سیاست واحد اروپایی در قبال بحران پناهجویان توافق دارند. وی افزود: «پیش از جلسه تردیدهایی در این مورد مطرح بود، اما اکنون همه متفقا می گوییم که برای حل بحران پناهجویان باید روش اروپایی با رویکرد اروپایی به کار برد. امشب همه تاکید کردیم که روش انفرادی کشورها مطلوب نیست.» وی همچنین همکاری با ترکیه برای کنترل بحران پناهجویان را «خوب و هوشمندانه» خواند.

خبرنگار یورونیوز از محل برگزاری نشست می گوید: «شنیده ها حاکی از آن است که بحث های مفصلی با بریتانیا درباره محدود کردن کمک ها به پناجویان مطرح شده است. یک دیپلمات اروپایی نیز گفت که رهبران اروپایی خود را برای یک روز سخت و گفتگوهای طولانی اماده می کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرایط آینده بریتانیا درصورت خروج از اتحادیه اروپا

نایجل فاراژ: تصمیمات از قبل گرفته شده و خبر توافق را فردا اعلام می کنند

آغاز اجلاس سران اتحادیه اروپا در بروکسل