Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یونان: شرایط پذیرش پناهجویان در حال تغییر است

یونان: شرایط پذیرش پناهجویان در حال تغییر است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا سه ماه به یونان فرصت داده تا مرزهایش را کنترل کند. اگر آتن این کار را انجام ندهد امکان دارد از حوزه شنگن اخراج شود. برای بررسی این

آگهی

کمیسیون اروپا سه ماه به یونان فرصت داده تا مرزهایش را کنترل کند. اگر آتن این کار را انجام ندهد امکان دارد از حوزه شنگن اخراج شود.

برای بررسی این موضوع، افی کوتسوکوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل با نیکوس سیراکیس، معاون وزیر خارجه یونان، گفتگو کرده است.

یورونیوز: با اخطار کمیسیون اروپا شروع کنیم. این نهاد سه ماه به یونان فرصت داده تا مرزهایش را کنترل کند، در غیر این صورت این کشور از حوزه شنگن اخراج می شود.

سیراکیس: بر اساس مفاد پیمان شنگن چنین کاری نمی شود انجام داد. ارزیابی کمیسیون در تاریخ دهم تا دوازدهم نوامبر انجام شده است. شرایط کنونی در دو جزیره مورد بحث تغییر کرده است. تا دو هفته آینده هم تغییرات بیشتری را انجام خواهیم داد.

یورونیوز: برخی از کشورها می گویند که یونان از مرزها اتحادیه اروپا محافظت نمی کند.

سیراکیس: هیچ کشوری و هیچ نهاد اروپایی، رسما این حرف را نزده است. یک مرز دریایی میان یونان و ترکیه وجود دارد. فاصله میان این دو کشور شش مایل است. یونان با همکاری “فرونتکس” از مرزهای اتحادیه حفاظت می کند، اما نمی تواند قوانین بین المللی و ارزشهای بشری را نادیده بگیرد. نمی تواند به قایقی که پر از پناهجو است و در حال غرق شدن است، کمک نکند.

آنها به ما می گویند شما از مرزها حفاظت نمی کنید. وقتی می پرسیم دقیقا چه کاری باید انجام دهیم، هیچ پاسخی نمی دهند.

یورونیوز: موضوع ثبت مشخصات پناهجویان هم مطرح شده است. در این مورد خاص شما را به کم کاری متهم کردند.

سیراکیس: در زمینه ثبت مشخصات پیشرفت کردیم و در آینده نزدیک هم به سطح مورد قبول همه خواهیم رسید. موج گسترده ورود پناهجویان، کل اروپا، از جمله یونان را غافلگیر کرد. بررسی ها برای سال ۲۰۱۵ میلادی، رشد ۳۰۰ درصدی پناهجویان را در نظر گرفته بود، ولی با یک رشد ۱۰۰۰ درصدی روبرو شدیم.

یورونیوز: یونان با مشکلات مالی هم روبروست. آیا این دو موضوع با هم ارتباط دارند؟ اگر کاری برای اتحادیه انجام دهید، آیا انتظار دارید که آنها شرایط بهتری را برای پرداخت بدهی های شما در نظر بگیرند؟

سیراکیس: از لحاظ مالی تحت فشار و تحت کنترل هستیم. تعهداتی که دادیم اجازه نمی دهند افرادی را برای مدیریت بحران پناهجویان استخدام کنیم. باید درباره این موضوع مذاکره کنیم. اما نمی خواهیم یونان به یک اردوگاه بزرگ (پناهجویان) تبدیل شود و در ازای آن شرایط بهتری برای بدهی ها دریافت کنیم. این مسئله غیر اخلاقی است و نهادهای اروپایی هم این موضوع مدنظرشان نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آینده پیمان شنگن در دستان یونان

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟