Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اختلاف نظر در حزب محافظه کار بریتانیا بر سر خروج از اتحادیه اروپا

اختلاف نظر در حزب محافظه کار بریتانیا بر سر خروج از اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، در ماه آینده میلادی با همتایان اروپایی خود درباره شرایط کشورش برای ماندن در اتحادیه اروپا گفتگو خواهد کرد. از سوی

آگهی

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، در ماه آینده میلادی با همتایان اروپایی خود درباره شرایط کشورش برای ماندن در اتحادیه اروپا گفتگو خواهد کرد.

از سوی دیگر به نظر می رسد در حزب محافظه کار، حزب آقای کامرون، درباره ماندن در اتحادیه اروپا یا ترک آن اختلاف نظر جدی وجود دارد.

دانیل هانان، نماینده حزب محافظه کار بریتانیا در پارلمان اروپا گفت: «برای خروج از اتحادیه اروپا تبلیغ خواهم کرد. اصلاحاتی که کامرون در پی انجام آن است رابطه بریتانیا و اتحادیه را تغییر نمی دهد. ترجیح می دهم که در ازای روابط سیاسی، روابط آزاد اقتصادی داشته باشیم.»

برخی از نمایندگان حزب محافظه کار معتقدند که جدا از بحث های اقتصادی می بایست به نقش بریتانیا در جهان هم توجه کرد.

چارلز تانوک، در این زمینه اظهار داشت: «عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا ارزشمند است. فقط بحث اقتصادی، بازار مشترک و یا توافق های تجاری نیست. باید نقش بریتانیا در جهان، در سیاست خارجی، در مبارزه با تهدید های جهانی، مانند تغییرات آب و هوایی و مبارزه با تروریسم را هم مد نظر قرار داد.»

تعدادی از نمایندگان حزب محافظه کار، مانند اشلی فوکس، هنوز تصمیمی نگرفتند و منتظر هستند تا رایزنی های کامرون با همتایان اروپایی اش به پایان برسد.

او بیان کرد: «باید خیلی زود به توافق مناسبی برسیم. اعلام کردیم که همه پرسی را تا پیش از پایان سال ۲۰۱۷ میلادی برگزار می کنیم. اگر رسیدن به یک توافق خوب دو سال هم زمان ببرد، هیچ اشکالی ندارد.»

این اختلاف نظر جدی که میان سیاستمداران حزب محافظه وجود دارد، کار نخست وزیر بریتانیا را برای پیشبرد سیاست هایش، بیش از پیش سخت تر خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟