Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخست وزیر لهستان در پارلمان اروپا

نخست وزیر لهستان در پارلمان اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بئاتا شیدلو، نخست وزیر لهستان با هدف شرکت در نشست روز سه شنبه نمایندگان پارلمان اروپا به استراسبورگ رفته است. نمایندگان در جلسه خود تغییرات قضات

آگهی

بئاتا شیدلو، نخست وزیر لهستان با هدف شرکت در نشست روز سه شنبه نمایندگان پارلمان اروپا به استراسبورگ رفته است. نمایندگان در جلسه خود تغییرات قضات دیوان عالی کشور و قوانین جدید در مورد انتصاب مدیران رسانه های دولتی لهستان را مورد بررسی قرار می دهند.

رشارد لگودکو، نماینده لهستانی پارلمان اروپا گفت: «اتحادیه اروپا بارها تاکید کرده که همه کشورها را با یک معیار می سنجد. این یکی از اصول اساسی اتحادیه است. ولی لوکزامبورگ در حال دگرگون کردن دادگاه قانون اساسی خود است، اما کسی درباره آن حرف نمی زند. جرج اورول می گوید که همه با هم برابرند، اما بعضی برابرترند.»

صوفی انت فیلد، نماینده هلندی پارلمان اروپا درباره تغییرات انجام شده اظهار داشت: «نگرانی های قابل فهمی درباره استقلال نظام قضایی و قوانین رسانه ها وجود دارد. صحبت هایی هم در زمینه تغییرات در نظام آموزشی به گوش می رسد. این ها نشانه های خوبی نیست. ولی خوشحالیم که نخست وزیر لهستان برای بحث درباره این موارد به پارلمان می آید.»

جدا از پارلمان، کمیسیون اروپا هم بارها تغییرات انجام شده در لهستان را محکوم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهور لهستان انتقادها از کشورش را احساسی خواند

دولت لهستان مقررات اتحادیه اروپا را نادیده گرفته است

دولت لهستان به اتحادیه اروپا پاسخگوست