Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دولت لهستان به اتحادیه اروپا پاسخگوست

دولت لهستان به اتحادیه اروپا پاسخگوست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا اعلام کرده است در ارتباط با آنچه تخطی لهستان از ارزشهای اروپایی تلقی می شود، نخستین گامها را در جهت اعمال مقررات موسوم به “حکومت قانون”

آگهی

کمیسیون اروپا اعلام کرده است در ارتباط با آنچه تخطی لهستان از ارزشهای اروپایی تلقی می شود، نخستین گامها را در جهت اعمال مقررات موسوم به “حکومت قانون” در میان اعضای اتحادیه، برمی دارد.

دولت جدید لهستان، در بدو انتخاب، قضات انتصابی خود را جایگزین قضات دیوان عالی کشور کرده و نیز اعلام داشته که روسای رسانه های دولتی باید از طرف دولت منصوب شوند.

با وجود این، فرانتس تیمرمن، معاون کمیسیون اروپا می گوید هدف حل مسئله است نه لطمه زدن به دولت لهستان: “ما خواهان پاسخی دقیق به نحوه کار دیوان عالی و دیگر قوانین در لهستان هستیم که می تواند حکومت قانون را تحت تاثیر قرار دهد. ما از لهستان پاسخ می خواهیم اما با روحیه همکاری و تعامل. این وظیفه ماست.”

در این میان، نخست وزیر لهستان در اظهاراتش خطاب به پارلمان این کشور گفته است که نه تنها در مقابل کمیسیون در موضع ضعف قرار ندارد بلکه عضویت لهستان در اتحادیه اروپا را نه یک امتیاز بلکه حق مسلم این کشور تلقی می کند.

دولت جدید لهستان بخاطر قوانینی که در مورد انتصاب مدیران رسانه های دولتی تصویب کرده سخت مورد انتقاد قرار گرفته است. همچنین در چند هفته گذشته، شهروندان لهستان بارها در اعتراض به تغییراتی که دولت در ارتباط با قوه قضاییه داده است، دست به تظاهرات زده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟