Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کنفرانس سران اروپا و ترکیه در بروکسل

کنفرانس سران اروپا و ترکیه در بروکسل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کنفرانس سران اتحادیه اروپا و ترکیه در بروکسل در روز یکشنبه، بروی دو نکته عمده استوار بود: توافق با ترکیه بر سر کنترل سیل مهاجران از این کشور به

آگهی

کنفرانس سران اتحادیه اروپا و ترکیه در بروکسل در روز یکشنبه، بروی دو نکته عمده استوار بود: توافق با ترکیه بر سر کنترل سیل مهاجران از این کشور به اروپا، بازپذیرفتن مهاجرین غیر قانونی و از سر گیری مذاکرات پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا.

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه در بدو ورود به کنفرانس گفت: “این روزی تاریخی برای به جریان انداختن مجدد روند پیوستن (ترکیه به اتحادیه اروپا) و مذاکره در مورد تحولات اروپا و حواشی آن است. من از رهبران اروپا برای این سرآغاز ممنونم… سرآغازی نه برای یک اجلاس بلکه برای یک روند نوین.”

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت در دستور جلسه موضوع بازگرداندن مهاجران غیرقانونی به ترکیه و اعطای کمکهای مالی بیشتر برای بهبود وضع آوارگان قرار دارد.

خانم مرکل افزود: “بخش مهمی از اقدام مشترک اتحادیه و ترکیه جایگزین کردن مهاجرین قانونی به جای مهاجرین غیرقانونی و بهبود اوضاع آوارگان در ترکیه است.”

بنظر می رسد اینبار رهبران اروپا متوجه اند که تنها راه حل بحران مهاجرین غیر قانونی به اروپا اتفاق نظر است.

شاندر ژیروش، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: “این ششمین کنفرانس سران در سال جاری است که به بحران مهاجرت در اروپا می پردازد. اما اینبار میان اعضاء اتحاد کامل برقرار است. حتی رهبر تندروی مجارستان برای دور نگاهداشتن مهاجران از اروپا از یک توافق حمایت می کند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فصلهای بیشتری در مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا گشوده میشود

سرانجام الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا در پی گزارش انتقادآمیز از این کشور

گزارش سالیانه اتحادیه اروپا در مورد ترکیه