قطعنامه پارلمان اروپا در مورد مبارزه با افراط گرایی در زندانها

قطعنامه پارلمان اروپا در مورد مبارزه با افراط گرایی در زندانها
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایندگان پارلمان اروپا به قطعنامه ای رای مثبت داده اند که بر ممانعت از افراط گرایی و استخدام شهروندان اروپا توسط سازمانهای تروریستی دلالت دارد. در

آگهی

نمایندگان پارلمان اروپا به قطعنامه ای رای مثبت داده اند که بر ممانعت از افراط گرایی و استخدام شهروندان اروپا توسط سازمانهای تروریستی دلالت دارد.

در این قطعنامه که توسط وزیر سابق دادگستری فرانسه ارائه شده، از کمیسیون اروپا خواسته شده تا بروی طرح مقابله با افراط گرایی در زندانها کار کند.

رشیده داتی، وزیر سابق دادگستری فرانسه و نماینده کنونی پارلمان اروپا گفت:“هرچه درک ما در مورد عاملین افراط گرایی (در زندانها) بیشتر باشد، اطلاعاتمان در ارتباط با شبکه و عملیات آنها گسترده تر خواهد بود زیرا آنها صبر می کنند تا زندانیان آزاد شوند تا بموقع خود از آنها بعنوان بمب ساعتی استفاده کنند.”

اما، آنا گمز، نماینده پرتغال در پارلمان اروپا می گوید مبارزه با افراط گرایی مستلزم صرف هزینه و طرح برنامه های اجتماعی است: “نظرات سفیهانه و اقدامات ریاضتی را دور بیندازید. به دستگاه پلیس و دادگستری کمکهای مالی و افراد برسانید تا بتوانند کارشان را با همکاری با یگدیگر انجام دهند. در عین حال، ببینید که زندانها نه مراکز افراط گرایی، بلکه محل اصلاح گرایی بزهکاران شوند.”

از زندانها گذشته، مقامات امنیتی و دولتها باید در مورد دعوت سازمانهای افراط گرا در فضای مجازی نیز چاره ای بیاندیشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محکومان اسلام‌گرا در زندان‌های فرانسه به بندهای ویژه منتقل می‌شوند

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد