Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش نمایندگان پارلمان اروپا به تصمیمات اجلاس یکشنبه در مورد پناهجویان

واکنش نمایندگان پارلمان اروپا به تصمیمات اجلاس یکشنبه در مورد پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایندگان پارلمان اروپا در مورد موثر بودن تصمیمات کنفرانس سران روز یکشنبه برای متوقف کردن سیل مهاجران درمنطقه بالکان، متفق القول نیستند. تانیا

آگهی

نمایندگان پارلمان اروپا در مورد موثر بودن تصمیمات کنفرانس سران روز یکشنبه برای متوقف کردن سیل مهاجران درمنطقه بالکان، متفق القول نیستند.

تانیا فایون، نماینده پارلمان اروپا که هفته گذشته شاهد ورود غیر قانونی چهار هزار پناهجو از جمهوری کروواسی به داخل مرز اسلوونی بوده، نسبت به نتیجه کنفرانس سران بدبین است: “تا بحال واکنشی قابل توجه از طرف کشورهای اروپایی ندیده ایم. برعکس، بسیاری از آنها راه خودشان را می روند. برخی مرزهایشان را می بندند و با یکدیگر همبستگی ندارند. اینها همه، موجب کم طاقتی در اروپا می شود.”

اما، المار بروک، مخبر کمیته خارجه پارلمان نسبت به دستاورد کنفرانس روز یکشنبه خوشبین است: “(پناهجویان) باید در مرز یونان نامنویسی کنند. باید این روند نظم گیرد. دیگر نمی شود گروههای کثیر مردم را از راه دیگر کشورها به آلمان رساند. بعد از این تصمیم (اجلاس روز یکشنبه سران)، دیگر امکان آن نیست. بنابراین فکر می کنم این گامی مثبت برای ایجاد شرایط بهتر است.”

در کنفرانس سران روز یکشنبه، تنها کشورهایی شرکت داشتند که بیشترین مشکلات را با رویارویی با سیل پناهجو به اروپا داشته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهاجران در انتظار ورود به اروپا؛ ژان کلود یونکر طرح جدیدی ارائه داد

بحران مهاجرت؛ زمزمه های اروپاییان برای بستن مرزها

شمار واقعی پناهجویان وارد شده به اروپا چقدر است؟