اروپا خواهان برکناری فوری بشار اسد نیست

اروپا خواهان برکناری فوری بشار اسد نیست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که بمباران مواضع مخالفان بشار اسد و داعش در سوریه ادامه دارد، وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ در مورد وضعیت این کشور و

آگهی

در حالی که بمباران مواضع مخالفان بشار اسد و داعش در سوریه ادامه دارد، وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ در مورد وضعیت این کشور و حملات هوایی روسیه، تشکیل جلسه داده اند.

ژان اسل بورن، وزیر خارجه لوکزامبورگ گفت: “از نظر نظامی، (این حملات) بسیار بد و در واقع مرگبار است اگر دهها یا صدها هزار سوری بخاطر فقدان هماهنگی در بمبارانها، آواره شوند.” فرانسه نیز روسیه را بخاطر آنچه این کشور حمایت روسیه از بشار اسد و بمباران گروههای دیگری جز داعش خوانده، به باد انتقاد گرفت. هارلم دزر، وزیر امور اروپا در کابینه فرانسه گفت: “روسیه مواضع داعش را هدف قرار نمی دهد، و روسیه از حکومت اسد حمایت می کند. اینها نکاتی هستند که ما امروز در بیانیه پایانی اجلاس وزرای خارجه (اتحادیه اروپا) عنوان خواهیم کرد… و اینکه روسیه به یک راه حل سیاسی (در سوریه) کمک کند.”

در این میان، بریتانیا موضع خود را در قبال آینده سوریه در ارتباط به ادامه حکومت بشار اسد، روشن کرد. فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا گفت: “ما نمی توانیم در یک راه حل بلند مدت برای سوریه با بشار اسد کار کنیم. می توانیم در مورد نحوه و زمان کناره گیری او انعطاف داشته باشیم، اما اگر در صدد همکاری با اسد بربیاییم، تنها گروههای مخالف (حکومت) را به آغوش داعش رانده ایم.”

در پیش نویس بیانیه وزیران خارجه اتحادیه اروپا، هیچگونه اشاره ای به برکناری فوری بشار اسد نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خطر موشکهای روسی برای هواپیماهای مسافربری در ایران و عراق

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود