Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

وضعیت قانونی «جنین» در اروپا

وضعیت قانونی «جنین» در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما « اِوا» از پاریس پرسیده است: «در اروپا، وضعیت قانونی جنین چیست؟» کارین بروشیه از موسسه Bioéthique (اخلاق زیستی) اروپا در بروکسل

آگهی

در این برنامه سخن شما « اِوا» از پاریس پرسیده است: «در اروپا، وضعیت قانونی جنین چیست؟»

کارین بروشیه از موسسه Bioéthique (اخلاق زیستی) اروپا در بروکسل به این پرسش پاسخ می دهد: «تا کنون، چنانکه در رأی اخیر «دادگاه حقوق بشر اروپا» هم دیده می شود، مسأله وضعیت قانونی جنین هنوز روشن نشده است. درمورد پرونده های خاص (مثل «پاریلو علیه ایتالیا»)، اساساً دو طبقه بندی داریم: چیزها یا اشیا و افراد. مسأله این است که جنین، شیئ است یا فرد؟»

وی می افزاید: «بنا به رأی اخیر«دادگاه حقوق بشر اروپا»، جنین در هیچ موردی نمی تواند یک کالا و شیء محسوب شود. اما این دادگاه نگفته که جنین باید لزوماً یک فرد به شمار بیایید. پس می بینیم که هنوز این مسأله در حال بررسی است. موضوع دردناکی است، هم برای دانشمندان و هم در رابطه با مشکلاتی نظیرِ سقط جنینِ خودخواسته. به عبارتی، با گفتن اینکه جنین یک شیء نیست، مسأله هنوز حل نشده است. اما یک چیز قطعی است و آن این است که تفاوتی بین جنین «درون تنی» و یا جنین «برون تنی» وجود ندارد. همواره اگر جنین در محیط مناسب قرار بگیرد، رشد می کند و به کودک تبدیل می شود، به نظر من احتمالا، مسأله چالش برانگیز و تازه، حالا این است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها