یونان و مهلتی برای اتخاذ یک تصمیم دشوار

یونان و مهلتی برای اتخاذ یک تصمیم دشوار
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت یونان در پایان مهلت پرداخت قسط اول بدهی هایش، مهلت بیشتری برای بازپرداخت سیصد میلیون یوروی مقررشده دریافت کرد. کمکی کوچک برای یونان و گذشتی مهم

دولت یونان در پایان مهلت پرداخت قسط اول بدهی هایش، مهلت بیشتری برای بازپرداخت سیصد میلیون یوروی مقررشده دریافت کرد.

آگهی

کمکی کوچک برای یونان و گذشتی مهم از نظر کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول که تاکنون با تقاضای یونان مخالفت کرده بود.

دانیل گراس، اقتصاددان بااشاره به تمدید مهلت می گوید: “از نیمه شب گذشته ایم اما همه توافق کرده اند که ساعت هایشان را بخوابانند تا کشور و طلبکاران چند هفته فرصت داشته باشند به جزئیات معامله برسند، البته اگر معامله ای در کار باشد.”

ولی تکلیف خطوط قرمز یونان چه می شود؟ ریاضت اقتصادی باعث کاهش حقوق اجتماعی شهروندان می شود و این مخالف سیاست دولت حاکم است.

دانیل گراس می افزاید: “دولت باید حزب خود را به واقعیت نزدیک کند و ضرورت اصلاحات بیشتر را به آنها بفهماند. زیرا دولت قادر نیست بودجه اش را حداقل برای شش ماه اول امسال حفظ کند. پس باید کاری انجام شود. اگر از این مسئله سر باز زنند ورشکستگی حتمی است.”

یونان سه هفته دیگر مهلت دارد تا بدهی خود را به صندوق بین المللی پول پرداخت کند، مسئولیتی مهم که ماندن در حوزه مالی یورو و سرنوشت آینده کشور را رقم می زند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟

کارنامه عملکرد رئیس کمیسیون اروپا؛ آیا تعهدات و وعده‌های سال گذشته محقق شد؟