Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گامی دیگر درجهت اعمال طرح مقابله با مهاجرین دریای مدیترانه

گامی دیگر درجهت اعمال طرح مقابله با مهاجرین دریای مدیترانه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو هفته پس از ارائه پیش نویس طرح مهاجرت در اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپا بر نخستین پیشنهادها صحه گذاشته است. در میان آن، اسکان چهل هزار مهاجر به ایتالیا و یونان در سایر کشورهای اروپایی در طول دوسال آین

آگهی

دو هفته پس از ارائه پیش نویس طرح مهاجرت در اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپا بر نخستین پیشنهادها صحه گذاشته است که از آن جمله، اسکان چهل هزار مهاجر به ایتالیا و یونان در سایر کشورهای اروپایی در طول دوسال آینده است.

سهمیه پذیرش مهاجران بیشتر بر عهده آلمان، فرانسه، اسپانیا و لهستان خواهد بود. بریتانیا، ایرلند و دانمارک از پذیرش مهاجرین معاف خواهند بود.

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجرت می گوید: “مکانیزم اسکان مهاجران که در این طرح درنظر گرفته شده است، بار آنها را بگونه ای منصفانه میان ایتالیا و یونان از یکسو و سایر کشورهای اروپایی از سوی دیگر تقسیم می کند.”

شورای اروپایی آوارگان از کمکی که به ایتالیا و یونان داده می شود، خوشنود است، اما معتقد است که ایندو کشور همچنان باید با مسئولیتهایشان روبرو شوند.

آسپاسیا پاپادوپولو، از شورای اروپایی آوارگان می گوید: “ایتالیا و یونان نباید از زیر بار مسئولیت پذیرش و کمک به مهاجران شانه خالی کنند. این چهل هزار نفر تنها بخشی از هزاران مهاجری هستند که در ماههای تابستان وارد اروپا می شوند.”

یکی دیگر از طرحهای اتحادیه اروپا اقدام نظامی علیه قایقهای قاچاقچیان و نابود کردن آنهاست. اما بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل معتقد است که مهاجرین باید ابزاری در دسترس داشته باشند که خود را با آن به اروپا برسانند. وی گفت: “هنگامیکه قصد نابود کردن این قایقها را دارید، احتمال دارد این ابزار بسیار محدودی را که در دسترس مردم است نابود کنید.”

اتحادیه اروپا باید برای اعمال طرح اقدام نظامی علیه قایقهای قاچاقچیان انسان، اجازه سازمان ملل را داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد

واکنش های مختلف به فاجعه انسانی در دریای مدیترانه

سیاستهای اتحادیه اروپا برای مواجهه با ورود مهاجران غیر قانونی