موانع تجارت الکترونیکی فراسوی مرزهای اتحادیه اروپا

موانع تجارت الکترونیکی فراسوی مرزهای اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: «درباره “سدهای زمینی” که تجارت الکترونیکیِ فراسوی مرزها را به درون اتحادیه ی اروپا محدود می کند، از

آگهی

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: «درباره “سدهای زمینی” که تجارت الکترونیکیِ فراسوی مرزها را به درون اتحادیه ی اروپا محدود می کند، از اروپا چه برمی آید؟»

ارسولا پاکل، معاون مدیر کل سازمان مصرف کنندگان اروپایی پاسخ می دهد: «دلایل زیادی وجود دارد که مصرف کننده ها از آن سوی مرز کشورشان خرید نمی کنند. امروز فقط پانزده درصد مصرف کننده ها چنین خریدهایی انجام می دهند. برخی از این دلایل به عدم اعتماد برمی گردد. مصرف کننده نگران است که اگر چیزی خراب شود یا درست از کار درنیاید، چه باید بکند یا این که دربارۀ تحویل اجناس نگران هستند. آیا پس از پرداخت مبلغ، کالای مورد نظر به خریدار تحویل داده خواهد شد. ولی یکی از دلایلی که این روزها خیلی درباره اش حرف هست “سدهای زمینی” است.»

وی درباره عبارت “سدهای زمینی” می گوید: «معنای عبارت این است که فروشنده به مصرف کننده های کشورهای دیگر اجازه خرید نمی دهد. مثلا مصرف کننده ها اغلب در پایان فرآیند خرید آنلاین با این پیغام مواجه می شوند:“متأسفانه ما نمی توانیم کالا را به محل شما در کشوری که هستید تحویل دهیم” که خیلی باعث کلافگی خریدار می شود.»

خانم پاکل می افزاید: «معمولا صفحه وب، آنها را به فروشگاه آنلاین دیگری هدایت می کند که در محدوده کشور خودشان قرار دارد و از مصرف کننده می خواهد که از این وب سایت ملی خریدش را انجام دهد. به این دلیل مصرف کننده مجبور خواهد شد مبلغ بیشتری بپردازد. با آنچه روز ششم ماه مه دیدیم، می توان انتظار داشت که این وضعیت اصلاح شود، چون استراتژی کلی کمیسیون اروپا خلق بازار یکپارچه دیجیتال است. به نظر ما بعضی از شرکتهای تجاری، عامدانه روشهایی را برای کار انتخاب کرده اند که باعث چندتکه شدن بازار می شود و باید بررسی شود که این روشهای کار ناقض رقابت آزاد هست یا نه و اینکه آیا لازم است کمیسیون اروپا بر علیه این روشها اقدامی آغاز کند یا خیر.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها