رویکرد اتحادیه اروپا نسبت به حضور نیروهای دولت اسلامی در لیبی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رویکرد اتحادیه اروپا نسبت به حضور نیروهای دولت اسلامی در لیبی

چهار سال بعد از حملات هوایی کشورهای اروپایی و حمایت آمریکا که به سرنگونی دیکتاتور لیبی، معمر قذافی انجامید، دولت های رقیب که بر سر قدرت با هم می جنگند، کشور را ویران کرده اند.

هزاران پناهنده به سواحل اروپا روی آورده اند و با تشدید درگیریها در این کشور، مقامات در حال دست و پنجه نرم کردن با درگیری ها و مشکلات گوناگون در مناطق مختلف کشور هستند.

لیبی از سازمان ملل برای وارد کردن تانک، جت های جنگی و سلاح های دیگر درخواست اجازه کرده تا مانع پیشرفت شبه نظامیان اسلامگرا شود که یک میدان نفتی را اشغال کرده اند. آیا اکنون اروپا و ایالات متحده آمریکا باید در لیبی مداخله کنند؟ چگونه باید لیبی را از دست هرج و مرج و خونریزی بیشتر نجات داد؟ در مورد پناهندگان چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

این پرسشها را با سه مهمان برنامه “بیست و پنج ثانیه” مطرح می کنیم. فريده العلاقی، مسئول روابط خارجی لیبی در اتحادیه اروپا مریم دالی، عضو هیات پارلمانی اروپا در امور کشورهای مغرب و مارک پیرینی، پژوهشگر مهمان در اتاق فکر “کارنگی” اروپا و سفیر سابق اتحادیه اروپا در لیبی مهمانان این برنامه هستند. برای شنیدن نظرات این کارشناسان روی ویدئوی برنامه کلیک کنید.