دولت بلژیک پس از دویست سال در واترلو از فرانسه شکست خورد

دولت بلژیک پس از دویست سال در واترلو از فرانسه شکست خورد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تپه شیر در واترلو در بلژیک، تصویری است که قرار بود مردم بروی سکه های یادبود دویستمین سالگرد جنگ واترلو در بلژیک ببینند، اما بلژیکی ها متوجه حساسیت فرانسوی ها در مورد جنگ واترلو که در آن ناپلئون به نیر

آگهی

تپه شیر در واترلو در بلژیک، تصویری است که قرار بود مردم بروی سکه های یادبود دویستمین سالگرد جنگ واترلو در بلژیک ببینند، اما بلژیکی ها متوجه حساسیت فرانسوی ها در مورد جنگ واترلو که در آن ناپلئون به نیروهای اروپایی باخت، نبودند. بلژیک اینبار تسلیم فرانسه شد که در نتیجه آن یکصد و هشتاد هزار سکه یادبود روی دست دولت مانده است.

گزارشگر یورنیوز، ادری تیلو می گوید: این ماجرا بدون تردید به تصویری که بلژیکی ها از فرانسوی ها دارند کمک نمی کند. بازدیدکنندگان از صحنه نبرد در بلژیک این را تایید می کنند:

یک بازدیدکننده گفت: “فرانسوی ها بهرحال اسم خوبی درمیان همسایگانشان ندارند، اما این ماجرا هم کمکی به اوضاع نمی کند.”

دیگری افزود: “ما در جنگ جهانی اول هم خوب عمل کردیم و آلمانها را شکست دادیم.چرا آنها با سکه های یادبود مربوط به آن مخالفت نکردند؟”

…و یک بازدید کننده دیگر گفت: “شاید بهتر است تلاش بیشتری برای حفظ این محل بکنیم که نه تنها زیباست بلکه خاطرات مهمی را در خود جای داده است.”

یک پیروزی کوچک (منع ضرب سکه های یادبود) برای فرانسه که شکست بزرگش را فراموش کند هرچند که مراسم هجدهم ژوئن با شکوه بسیار برگزار خواهد شد.

در میان سکه های یادبود که امسال در اروپا ضرب شده، سکه های یادبود هفتاد سال صلح پس از جنگ جهانی دوم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واردات نفت ۸۲ درصد و گاز ۵۱ درصد از روسیه به اتحادیه اروپا کاهش یافت

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟