Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

قوانین استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین

قوانین استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: «این روزها در اخبار از پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) خیلی صحبت می شود. استفاده از این هواپیماها تحت

آگهی

در این برنامه سخن شما یکی از کاربران پرسیده است: «این روزها در اخبار از پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) خیلی صحبت می شود. استفاده از این هواپیماها تحت چه قوانینی است؟»

گیوم دو مارلیاو، کارشناس پهباد از شرکت الیستر به این پرسش پاسخ می دهد: «در حال حاضر بسته به اندازه، وزن و حسگری که در هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می شود، مدلهای مختلفی از این دستگاهها وجود دارد. اما هواپیمای بدون سرنشین دوگونه اصلی دارند: هواپیماهای بدون سرنشین برای سرگرمی و هواپیماهای بدون سر نشین که از آنها استفاده حرفه ای می شود.»

وی می افزاید: «آن دسته از هواپیماهای بدون سرنشین که برای سرگرمی هستند طبق قاعد مدل سازی فرانسه ساخته می شوند. بیش ۱۰۰ هزار فروند از این هواپیماها در بازار وجود دارد. در حالیکه تعداد پهپادهایی که بنا بر تایید هواپیمایی کشوری از آنها استفاده حرفه ای می شود، ۲۰۰۰ فروند است.»

آقای دو دو مارلیاو در مورد ضوابط و قوانین استفاده از پهباد می گوید: «قواعد اصلی و جهانی استفاده از هواپیمای بدون سرنشین عبارتند از: به پرواز درآوردن آنها در مناطق پرجمعیت ممنوع است، نمی توان از آنها در شب استفاده کرد و حداکثر تا ارتفاع ۱۵۰ متری می توان آنها را بالا برد.»

استفاده حرفه ای از هواپیماهای بدون سرنشین در فرانسه تحت چه قوانینی امکانپذیر است. وی می گوید: «از نقطه نظر حرفه ای، چهارچوب قوانین در فرانسه توسط هواپیمایی کشوری در سال ۲۰۱۲ تصویب شد. فرانسه در این زمینه پیشگام است. در نتیجه کسی که بخواهد از این هواپیما استفاده کند، باید فعالیت خود را به هواپیمایی کشوری فرانسه اطلاع دهد و از تجهیزات مورد تایید این بخش استفاده کند. و چنانچه بخواهد از هواپیمای بدون سر نشین در مناطق پر جمعیت استفاده کند، باید مجوز مربوطه را دریافت کند.»

وی در پایان در مورد یکپارچه سازی قوانین مربوط به پرواز پهباد در اروپا می گوید: «در ایالات متحده اخیرا از اوایل سال جاری، قوانینی گذارنده شده است. کشورهای اروپایی هم بدنبال یکپارچه سازی قوانین مربوط هستند. زیرا در حال حاضر هر کشور قوانین هوایی مربوط به خود را دارد. نسخه اروپایی این قانون تا چند سال دیگر آماده می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها