کنفرانس جهانی مبارزه با ابولا در بروکسل

کنفرانس جهانی مبارزه با ابولا در بروکسل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز سه شنبه، بروکسل میزبان کنفرانس بین المللی "ابولا" بود که اپیدمی آن در یکسال ونیم گذشته حدود ده هزار نفر را به هلاکت رسانده است. هدف این کنفرانس، تدوین برنامه ای برای بهبود اوضاع در سه کشور گینه، س

آگهی

روز سه شنبه، بروکسل میزبان کنفرانس بین المللی “ابولا” بود که اپیدمی آن در یکسال ونیم گذشته حدود ده هزار نفر را به هلاکت رسانده است. هدف این کنفرانس، تدوین برنامه ای برای بهبود اوضاع در سه کشور گینه، سیرالئون و لیبریه است که مرکز شیوع ابولا بوده اند. حال که از شدت گسترش بیماری کاسته شده است، باید برنامه هایی برای تقویت بهداشت در این کشورهای آفریقایی درنظر گرفته شود.

رئیس جمهور گینه در حاشیه کنفرانس به گزارشگر یورونیوز گفت: “بدون تردید اقتصاد ما لطمه دیده است. خواهان آنیم که بانک جهانی هیئتی را مامور جمع آوری اعانات بویژه اتحادیه اروپا بکند تا بتوانیم اقتصادمان را ترمیم کنیم. ما خواستار بخشودگی دیون و طرحی برای نجات اقتصاد سه کشور (قربانی ابولا) هستیم.”

رئیس جمهور کنگو نیز گفت: “کشور من، علاوه بر ابولا، در بحران امنیتی است. اوضاع در مالی، بوکو حرام در نیجریه و در زمینه اینها همه، دشواری های اقتصادی و سیاسی در جمهوری آفریقای مرکزی… .”

از ماه دسامبر تاکنون، بیش از بیست و سه هزار نفر به بیماری ابولا مبتلا شده اند. شرکتهای دارویی غرب با کمک مالی جامعه بین الملل دو نوع واکسن ضد ابولا را در لیبریه به آزمایش گذاشته اند.

در این میان، محدودیت حرکت، کمبود منابع انسانی و ترس به کشاورزی و بازرگانی در منطقه لطمه زده اوضاع اقتصادی را به قهقرا برده است.

دبیر کل فدراسیون انجمن های هلال احمر و صلیب سرخ گفت: “نخست باید اطمینان یابیم که مردم از ماهیت این واکسنهای آزمایشی مطلعند. باید استاندارها را رعایت کنیم تا هیچگونه تشنج و سوء تفاهمی ایجاد نشود.”

ایزابل مارکز دا سیلوا، گزارشگر یورونیوز می گوید: این کنفرانس کمکهای مالی بیشتر برای مبارزه با ابولا را مورد بحث قرار نداده است. مسائل مالی در اجلاس بانک جهانی در ماه آینده و کنفرانس سازمان ملل پیش از تابستان مطرح خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت اسپانیا پس از رای دادگاه علیه قرنطینه مادرید، وضعیت اضطراری اعلام کرد

طرح گشایش اقتصادی در دست‌انداز؛ نوسان صعودی دلار به بازار تهران بازگشت

بیشتر افراد آزمایش شده در برگامو ایتالیا پادتن کرونا دارند